Branża konopna jest bez wątpienia jedną z najbardziej szykanowanych.
Wiem, że nie każdy z nas ma chęci i czas na oddanie się sprawie w 100%. Wszyscy mamy inne priorytety

i cele w życiu. Jest jednak jeden sposób, dzięki któremu ty też możesz pomóc bez żadnego wysiłku.

Ilu znasz ludzi, którzy nie wiedzą czym jest hempcrete, czy jakie są faktyczne negatywne skutki stosowania konopi? Niestety społeczeństwo jest bardzo nieświadome korzyści płynących z cannabis. Moim zdaniem kluczem do depenalizacji (potem oczywiście legalizacji) jest to, żeby człowiek nie kojarzył słowa marihuana bądź liścia konopi z czymś negatywnym. Metodą jest po prostu edukacja, otwieranie oczu. Niewielu z nas potrafiłoby zaufać komuś, kogo nie zna. To samo tyczy się konopi – nasi bliscy są nafaszerowani między innymi następującymi absurdami:

  • Marihuana to furtka do twardych narkotyków.
  • Typowy palacz to leń bez ambicji.
  • Legalizacja zwiększy spożycie u młodzieży.

Do końca XIX wieku cannabis był jedną z najczęściej uprawianych roślin rolnych na świecie. W czasie nagonki na roślinę wpajano ludziom niepojęte rzeczy – na przykład, że konopie powodują agresję i żądzę mordu. Każdy, kto ma podstawową wiedzę w tej materii zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to absurd. Wielu ludzi jednak takich elementarnych informacji nie jest świadomych.

Wystarczy jedno kliknięcie

„Edukacja to klucz
do legalizacji”

Jak sprawić, żeby słowo konopne szerzyło się między ludźmi?
Możesz pomóc naprawdę jednym kliknięciem w ekran. Przyjmijmy, że słuchasz mojego podcastu. Największa ilość z was robi to za pomocą Spotify, dlatego wyjaśnię jak ten sposób przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia społecznej świadomości.

Za wysokość w rankingach podcastowych odpowiada przede wszystkim:

  • Liczba odsłuchań,
  • Liczba osób, które obserwują podcast w aplikacji,
  • Ocena podcastu w aplikacjach,
  • Liczba komentarzy.

Za co zatem odpowiada wysokość w rankingach? Odpowiedź jest bardzo prosta – im wyżej dany podcast jest na liście, tym więcej osób go dostrzeże i przesłucha. Co za tym idzie? W moim logo jest liść konopi, opowiadam
o ciekawostkach, zastosowaniu i edukuję na temat rośliny. Im większa ilość ludzi będzie się oswajać z tymi rzeczami, że widok cannabis i ten temat jest codziennością, tym mniejszy procent społeczeństwa będzie przeciwny depenalizacji bądź legalizacji. Tak jak z reklamami – w telewizji specjalnie się one zapętlają, by „włożyć” nam dany produkt do głowy, do podświadomości. Kiedy będziemy w sklepie jest większe prawdopodobieństwo, że wybierzemy właśnie tę markę, którą znamy.

Słuchając podcastu ze Spotify w telefonie, widzimy następujący obrazek:

Wystarczy pomóc cannabis iść w świat jednym kliknięciem w przycisk Obserwuj, tak jak pokazałem to na poniższej grafice:

Proste, prawda? Wierzcie mi, że to naprawdę pomaga i jeśli chociaż połowa słuchaczy wciśnie taki przycisk w aplikacji, w której mnie słucha (w każdej, w której jestem działa to bardzo podobnie) bardzo dużo ludzi usłyszy o konopiach. Dla przykładu, Spotify w 2019 roku miał 232 miliony aktywnych użytkowników. Jeśli boisz się, że będą wysyłane powiadomienia i program zacznie spamować twój telefon – nic bardziej mylnego! Żadnych powiadomień to nie przysyła, po prostu jeśli dodam nowy odcinek, a ty wejdziesz w aplikację, zobaczysz go w sekcji Feed obserwowanych. Zawsze też możesz cofnąć tą czynność w ten sam sposób.

Komentarze, oceny i polubienia

Chcesz zawalczyć o otwieranie oczu ludziom na tyle, żeby poświęcić temu dodatkowe 3 minuty? Już tłumaczę, jak możesz to zrobić. Wcześniej pisałem o tym, iż komentarze i oceny również mają wpływ na wysokość
w rankingach. Jak dodać komentarz?

Oczywiście bardzo cieszą i napędzają mnie komentarze oraz polubienia moich działań zarówno na Facebooku, jak również Instagramie. One też świetnie działają na docieranie do nowych ludzi i to idzie nam wyśmienicie! Dziękuję wam wszystkim za wsparcie. Teraz jednak chciałbym poruszyć dodanie komentarza bezpośrednio w aplikacji podcastowej. Możemy to zrobić bezpośrednio ze Spreakera, który dystrybuuje wszystkie moje odcinki na pozostałych 12 aplikacji.
Dla kogoś niezorientowanego prościej będzie wejść w odcinek na mojej stronie internetowej w zakładkę Odcinki. To jest też drugie po Spotify najczęściej wybierane źródło słuchania mojego kanału.
Wtedy mamy przed sobą taki widok:

Skupiamy się na playerze odcinka:

Po kliknięciu ikony komentarza lub tytułu odcinka, zostajemy przeniesieni na aplikację Spreaker. Wpisujemy po prostu komentarz tam, na pewno go zauważę. Jeśli wolisz – skomentuj na stronie. Wtedy również będę niesamowicie szczęśliwy!

Tak to wygląda po wyżej wymienionych czynnościach:

Na wszystkich aplikacjach wygląda to bardzo podobnie. Na niektórych można dodawać oceny podcastu (do czego zachęcam!). Pochwalę się, iż na razie wszędzie mam 5.0. Dziękuję! Jeśli miałbyś problem z czymkolwiek, zapraszam do kontaktu przez stronę lub jakiekolwiek social media.

Gdzie możesz słuchać mojego podcastu?

Oprócz strony internetowej, na której właśnie się znajdujesz, odcinki mojego podcastu są na najlepszych aplikacjach podcastowych – łącznie kilkunastu źródłach. Możesz je także znaleźć na stronie głównej Wolnych Konopi.

Jak widzisz, naprawdę nietrudno dołożyć swoje małe co nieco do wspólnej sprawy. Niestety branża konopna jest bardzo mocno dyskryminowana, więc tylko wspólnymi siłami możemy wygrać tę walkę. Wierzę, że się uda.