Aurora rejestruje dwie nowe odmiany medycznej marihuany. Będzie to Pink Kush 20% THC<1% CBD oraz Delahaze 22% THC<1% CBD. Stanowią alternatywę dla obecnie już zarejestrowanych Ghost Train Haze i L.A. Confidential.

Ich dostawa do aptek jest planowana po 20.06.2023 r. Prezentujemy opis i profile terpenowe nowych odmian od Aurory.

 Z tego artykułu dowiesz się :

Nowa odmiana Aurora – Delahaze

Delahaze jest odmianą sativa, co zapewnia jej energetyczny profil działania. Nowa odmiana Aurory została stworzona z genetyki Mango Haze i California Lemon Skunk. Szczep zapewnia spore plony i ma umiarkowany czas kwitnienia. Przebijają się w niej smaki mango i cytrusów, które dodają słodyczy do ziemistego, pikantnego aromatu odmiany. Delahaze dostarcza podnoszącej na duchu energii, napędza kreatywność, skupienie i szczęście, a następnie z czasem przenosi nas w spokojny relaks.

Profil terpenowy nowej odmiany Aurora (Delahaze)

Terpeny pełnią znaczącą rolę w działaniu terapeutycznym danej odmiany. Jakie zatem możemy znaleźć w Delahaze?

 • Terpinolen o działaniu antybakteryjnym, rozluźniającym, a także antyutleniającym. To właśnie on nadaje odmianie słodko-owocowy zapach.
 • Ocymen wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne. Dzięki jego zawartości w składzie wyczuwalne są cytrynowo-sosnowe nuty.

Oprócz nich nowa odmiana Aurory zawiera terpeny: Beta-micern, Beta-kariofilen, linalol, Alfa-bisabolol oraz Alfa-humulen. 

Dominujące nuty smakowe i zapachowe to mango i cytrusy.

Działanie nowej odmiany Aurora (Delahaze)

Uczucia: Nowa odmiana od Aurory to dobra sativa więc, efekty, jakie mogą nas czekać to skupienie, energia i łatwość w komunikacji.

Możliwe skutki uboczne: Delahaze jest odmianą medycznej marihuany o bardzo wysokim stężeniu THC. Pacjenci powinni pamiętać o często zalecanym przez lekarzy mikrodawkowaniu. Dla początkujących użytkowników medycznej marihuany zalecane jest mikrodozowanie niezależnie od tego, zwłaszcza jeśli terapia ma być z zastosowaniem odmiany o tak wysokim stężeniu THC jak w przypadku Delahaze. Prawidłowa dawka to najmniejsza, która daje pożądany efekt terapeutyczny. Warto zacząć od najniższej możliwej dawki i stopniowo zwiększać ją do pełnej zalecanej przez lekarza (tzw. miareczkowanie). 

Zbyt wysoka dawka może wywołać działania niepożądane takie jak: chwilowa panika, niepokój czy zawroty głowy. Przy starannie dobranej terapii przez specjalistę nie powinny, one wystąpić jednak nawet w razie wystąpienia są one całkowicie odwracalne i krótkotrwałe

Zastosowanie medyczne: Odmiana Delahaze od Aurory może być stosowana między innymi w leczeniu depresji, stresu czy przemęczenia. 

Lek wydawany jest na receptę w opakowaniu zawierającym 10 gram suszu.

rozpocznij terapię medyczną marihuaną

Nowa odmiana Aurora – Pink Kush

Pink Kush, to hybryda z dominacją indica o silnym działaniu na ciało. W tej odmianie włoski wyrastają z jasnozielonych pąków, ledwo widocznych pod kocem cukrowych trichomów, ze śladami słodkiej wanilii i cukierkowych perfum. Po terapeutycznej sesji z waporyzatora można przyjemnie się zrelaksować, a małe dawki są znane z eliminowania bólu i bezsenności, a także poprawiają apetyt. Czas kwitnienia Pink Kush wynosi od 10 do 11 tygodni. 

Odmiana daje wysokie plony kwiatów jakości z najwyższej półki, na które warto czekać.

Profil terpenowy nowej odmiany Aurora (Pink Kush)

Terpeny, które odpowiadają za właściwości medyczne oraz walory smakowe i zapachowe Pink Kush to między innymi:

 • Limonen – wykazuje działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwlękowe. Terpen odpowiada za słodki, cytrusowy aromat odmiany.
 • Beta-kariofilen – ma właściwości przeciwbólowe, a także przeciwzapalne. Daje słodko-drzewny aromat.
 • Micern – najpopularniejszy terpen występujący w konopiach o ziemistym zapachu. Świetnie sprawdza się w leczeniu bezsenności, ponieważ ułatwia zasypianie.

Oprócz nich w Pink Kush znajdziemy terpeny między innymi takie jak: nerolidol, linalol, Alfa-bisabolol, a także Alfa-humulen.

Pink Kush pachnie jak różany ogród i ma przyjemny, słodki smak.

Działanie nowej odmiany Aurora (Pink Kush)

Uczucia: Nie jest, to energetyzująca odmiana a jej stosowanie doskonale sprawdzi się w porach południowych i wieczornych. Dominuje tu indica więc pomaga w leczeniu bezsenności. Działa relaksująco i poprawia apetyt.

Możliwe skutki uboczne: podczas palenia lub waporyzacji często towarzyszy nam uczucie suchości w ustach. Dzieje się tak, ponieważ receptory kannabinoidowe CB1 i CB2 w gruczołach podżuchwowych jamy ustnej wchłaniają związki i przekształcają je w korzyści medyczne. Gruczoły te wytwarzają również większość śliny w organizmie, więc procesy wchłaniania kannabinoidów również odruchowo zmniejszają produkcję śliny. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie w czasie trwania sesji. Zgłaszanymi efektami niepożądanymi przy Pink Kush są również zaczerwienione oczy.

Zastosowanie medyczne: Pink Kush od Aurory może być stosowana między innymi w leczeniu depresji, stresu oraz bólu.

Lek wydawany jest na receptę w opakowaniu zawierającym 10 gram suszu. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych odmian Aurory?

Przy wystawianiu recepty na L.A. Confidential oraz Ghost Train Haze pozycja jest wypisywana z dopiskiem Deutschland GmbH.

Delahaze i Pink Kush będą zarejestrowane jako Aurora (bez Deutschland GmbH).

Czy obecne odmiany od Aurory będą dalej dostępne?

L.A. Confidential, czyli lubiana przez pacjentów indica ma powrócić razem z Pink Kush i Delahaze po 20.06.2023.

Co do odmian Aurory Equiposy 8/8 oraz Ghost Train Haze daty dostawy są wciąż nieznane.

   aurora nowe odmiany

   Wszystko powinno odbywać się pod okiem doświadczonego lekarza. Jeśli chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną UMÓW WIZYTĘ i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do leczenia.

   Głównym Partnerem Otwieramy Oczy jest firma Knap.pro, która jest dystrybutorem marki The Dart w Polsce. Specjalny model lufek jest nie tylko wytrzymały, ale też estetyczny i wygodny. Użytkowanie ich sprawi radość każdemu miłośnikowi konopi. Z ich asortymentem możecie zapoznać się na stronie www.knap.pro

   Partnerem Otwieramy Oczy jest Hempcapone. W ich sklepie kupisz wiele produktów konopnych, a często ceny są niższe niż bezpośrednio u producentów! Przekonaj się sam: KLIK!

   Fanka festiwali i rave’ów, miłośniczka techno i electro. Uwielbiam jedzenie, koty i konopie.

   Justyna Walentynowicz

   Źródła

   Artykuł powstał z pomocą zaprzyjaźnionej z nami farmaceutki – Izabeli Nowickiej.

   Dziękujemy.💚

    

    

    

   KomuToPotrzebne