Kiedy wpuszczasz cokolwiek do swoich płuc, czy to paląc, czy waporyzując – zawsze będzie mieć to na nie wpływ. Czy dobry? Niekoniecznie. Czy zły? Też niekoniecznie. Dowiedz się, czy twoje płuca są narażone na niebezpieczeństwo podczas spożywania konopi.

Konopie można przyjmować na wiele różnych sposobów. Tutaj skupimy się na dostarczaniu kannabinoidów do organizmu z użyciem płuc. Istnieje kilka technik, które możemy zastosować. Najpopularniejszą na pewno jest palenie. Jaki ma wpływ na nasz organizm?

Niestety, gdy spożywamy popularnego jointa, wytwarza się bardzo dużo substancji smolistych i rakotwórczych. To głównie one, a nie kannabinoidy, czy terpeny, docierają do naszych płuc. Co prawda cannabis wykazuje działanie przeciwnowotworowe, więc palenie na pewno nie jest tak szkodliwe, jak w przypadku tytoniu. Faktem pozostaje jednak to, że ten sposób dostarczania konopi do naszego organizmu jest najbardziej szkodliwy.

Jeśli dodatkowo łączymy naszą roślinę z tytoniem, to tym bardziej robimy sobie krzywdę. Cannabis ma bardzo dużą nośność, więc dostarczamy truciznę (tytoń) w dalekie obszary naszego organizmu. O tym jak bardzo groźna jest ta używka, mówię w #7 odcinku podcastu, a także piszę w artykule dla Wolnych Konopi.

Wpływ waporyzacji na płuca

Waporyzacja cechuje się tym, że nic tutaj nie jest palone. Podgrzewamy susz poniżej temperatury spalania, dzięki czemu nie dostarczamy do naszego organizmu dymu. Jest to nieporównywalnie zdrowsze od wcześniej wspomnianego jointa.

Istnieje wiele innych plusów tej metody zażywania konopi. Ogromnym niewątpliwie jest wydajność – w przypadku palenia, spora część substancji aktywnych ulega zniszczeniu. Przy waporyzacji nie ma o tym mowy.

Jeśli chcesz zacząć przygodę z tą techniką, a nie wiesz od czego zacząć, polecam Ci ten sprzęt. Na początek jest idealny i bardzo przystępny cenowo.

Oleje CO2 i destylaty

Waporyzacja olejów CO2 jest na pewno jednym z najlepszych i najzdrowszych sposobów spożywania konopi. Trzeba jednak uważać, żeby nie było w nich dodatków w postaci glikoli bądź gliceryny. Te składniki mogą upośledzać funkcjonowanie naszego organizmu.

Przyjmowanie rafinowanego oleju konopi indyjskich, czyli destylatu jest według badań najzdrowszą techniką przyjmowania cannabis. Zawiera on niczym niewzbogacane, czyste kannabinoidy.

Podsumowując – palenie konopi szkodzi naszym płucom. Dostarczamy wtedy dużo niepożądanych substancji. Waporyzacja suszu jest dużo zdrowszą formą, jednak najlepszą dla naszego organizmu może być zażywanie destylatu, czyli rafinowanego oleju konopi indyjskich.


Źródła:
https://hightimes.com/dabs/cannabis-distillates/
https://hightimes.com/health/effect-weed-lungs/
http://wolnekonopie.org/