Medyczna marihuana znów w aptekach, aktualizacja sprawy Pana Ryszarda, kolejna edycja Kanaba Fest i legalizacja w Niemczech. To najważniejsze prawy, które wydarzyły się w listopadzie. 

Opowiem też o tym, jak absolutnie anonimowo możesz zbadać swój susz! 

Zapraszam na 5-minutowe podsumowanie!

Partnerem odcinka jest firma Canna-shop. Robiąc tam zakupy wspierasz ten podcast. Więcej o produktach od tej firmy możesz posłuchać tutaj lub przeczytać tutaj. Kod zniżkowy: otwieramyoczy

 

Odbierz prezent!

Weź udział w konkursie!

Weź udział w konkursie!

Podoba Ci się to, co robię?

Wesprzyj Otwieramy Oczy!

Otwieramy Oczy to projekt stricte aktywistyczny. Żadna z platform, na której jestem nie pozwala mi zarabiać. Nie to zresztą jest moim priorytetem. Jest nim pomoc chorym, pokazywanie innowacyjnej drogi biznesowej ludziom, czy otwieranie oczu sceptykom. Często wyjeżdżam w celach aktywistycznych, realizuję projekty i wkładam w to wszystko mnóstwo czasu. Środki finansowe są mi potrzebne, żebym mógł po prostu dalej działać lub robić to jeszcze mocniej. Jeśli podoba Ci się to, co robię i korzystasz regularnie z moich materiałów, będę niesamowicie wdzięczny za pomoc w rozwoju Otwieramy Oczy, co jest jednoznaczne ze wzrostem świadomości społecznej.

 

Podcast do czytania

Otwieramy oczy – Podcast dla ludzi, którzy kochają prawdę. To też pierwszy w Polsce podcast konopny dla ludzi szukających innowacyjnego pomysłu na biznes czy dla pacjentów medycznej marihuany, użytkowników cannabis oraz osób, które chcą poznać prawdę na temat niesłusznie szykanowanej rośliny. Ja nazywam się Mateusz Zbojna i serdecznie zapraszam Cię na zieloną, szczerą podróż.

Medyczna marihuana znowu w aptekach, Niemcy legalizują konopie indyjskie, najnowsze wieści w sprawie Pana Ryszarda i kolejna edycja Kanaba Fest. Przed Tobą 49 odcinek podcastu Otwieramy Oczy.

Aurora wróciła do aptek!

Medyczna marihuana z powrotem po wielu tygodniach przerwy trafiła do aptek. Z Danii przyjechało do nas około 140 kg konopi indyjskich od firmy Aurora. Z tego co rozmawiałem z kilkoma aptekami zainteresowanie lekarstwem jest bardzo duże. I co się dziwić? Niestety leku długo nie było. Pacjenci są traktowani w tym kraju skandalicznie. Pomimo tego fajnie, że jest. Produkty dostępne obecnie to wspomniana wcześniej Aurora 20% i 22% THC. A co z suszem od Spektrum? Niewiadomo, nie ma też żadnej informacji od tego producenta. Przynajmniej ja do takowych nie dotarłem. Sytuacja jest conajmniej dziwna bo już dosyć długo nie było informacji i żadnych zapewnień, że będzie dostępna. Coś tu nie gra.

Z tego co rozmawiałem z kilkoma aptekami zainteresowanie lekarstwem jest bardzo duże. I co się dziwić? Niestety leku długo nie było. Pacjenci są traktowani w tym kraju skandalicznie.

Rozprawa Pana Ryszarda znowu odroczona!

Rozprawa Pana Ryszarda, którego sprawą się zajmuję i ją nagłaśniam, została drugi raz odroczona. Jak pewnie większość z Was wie byłem w Krośnie w terminie rozprawy, zorganizowałem protest, wziąłem udział w konferencji prasowej. Chciałbym szczególnie podziękować za obecność Beacie Maciejewskiej, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, Kamilowi Kaczorowskiemu czyli @policjantowi_aktywiście, z którym nagrałem dwa materiały – policjant, który został zwolniony ze służby za leczenie konopiami. I Maciejowi Konarowskiemu, prawnikowi, który dołączył do sprawy.

Następna rozprawa odbędzie się 7 grudnia. Oczywiście też na niej będę i wezmę prawdopodobnie czynny udział rozprawie w imieniu stowarzyszenia Wolne Konopie. Liliana Wiech, prawniczka Pana Ryszarda staje na głowie, żeby wszystko dobrze się skończyło. Z takimi ludźmi jak ona czy wcześniej wspomnianymi przyjemnie pracować. Wierzę, że sprawa zakończy się po naszej myśli.

Zachęcam do odsłuchania materiału z Panem Ryszardem i Lilianą. Na koniec pochwalę się, że udało się na tyle rozdmuchać sprawę, że pisały o niej dosyć duże media niezwiązane z konopiami. Bardzo mnie cieszy, że Otwieramy Oczy ma moc. Dziękuję każdemu kto odsłuchał, podesłał dalej i wspiera jakkolwiek to co robię. Jesteście naprawdę najlepszą społecznością na świecie. Jeżeli chcesz mi pomóc w akcjach aktywistycznych, w wyjazdach, bo jak się domyślasz finansuję je z własnej kieszeni to zachęcam do wejścia na Patronite i wpłacenia chociaż 5-10 złotych. Dla Ciebie to nie jest dużo, a mi pomoże. I pomoże w dalszej perspektywie wielu pacjentom czy ludziom w potrzebie.

Nowinki o kolejnej edycji Kanaba Fest

Kanaba Fest 2022 czyli kolejna edycja największych targów konopnych w Polsce odbędzie się w Gdańsku, moim ukochanym mieście. 4-5 maja w Plenum przy ul. Elektryków na terenie starej stoczni. Niesamowicie cieszę się, że targi odbędą się w tym mieście bo jak część z Was wie mam dużą słabość do tego miejsca, a na Elektryków przeżyłem naprawdę fajne imprezy. Tym bardziej miło, że konopie zawładną tym miejscem. Jak wiecie, dokładam 3 grosze do organizacji wydarzenia prowadząc Strefę Edukacyjną, więc dajcie znać, kogo chcielibyście zobaczyć w roli prelefentki czy prelegenta.

Zbadaj anonimowo susz w CannaLabs

Przed przejściem do wieści zza granicy chciałbym jeszcze krótko wspomnieć o ciekawej inicjatywie  od CannaLabs. Rozmawiałem kilka dni temu z Markiem Kleinem czyli z bohaterem 48 odcinka podcastu Otwieramy Oczy. Rozmowa dotyczyła badań konopi. Wspomniał mi o ciekawym projekcie, który jest w trakcie realizacji.

Mianowicie możesz absolutnie anonimowo przebadać swój susz, swoje konopie, bez możliwości ustalenia Twoich danych osobowych czy adresu. Jest to wyjście naprzeciw polskim realiom. Dilerzy cieszą się złą sławą, najlepiej mieć growera, ale wiadomo, że grozi za to więzienie. Wiemy jakie są realia. Wspaniała inicjatywa CannaLabs ma za zadanie dowiedzieć się, co kupujemy na czarnym rynku. Mechanizm działania takiego anonimowego zlecenia analiz jest taki, że za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedawany nabywamy badanie, następnie wysyłany jest ponumerowany woreczek na próbki w których cenę wliczony jest koszt badania.

Badanie jest w pełni anonimowe bo wysyłając woreczek na wskazany przez klienta adres nie odnotowuje twojego numeru. Wynik można sprawdzić na stronie internetowej. Zostawię link do tego mechanizmu w opisie odcinka, czy na aplikacji czy na stronie. Naprawdę ciekawa inicjatywa. Powiedziałem Markowi, żeby podesłał szczegółowe informacje, bo chętnie o tym powiem. Uważam, że dla polskich użytkowników to świetna sprawa. Wyniki pojawiają się z tego co pamiętam po 5 dniach także szybko. Gratuluję Marek kolejnej fajnej pro-konopnej inicjatywy. Tym razem przeciwieństwie do Golden Cannabis nie dla firm a dla przeciętnego użytkownika.

Niemcy legalizują rekreacyjne konopie

Wieści zza granicy z grubej rury bo Niemcy legalizują marihuanę. Za wprowadzeniem opodatkowanych konopi opowiedziały się partie koalicji czyli ZIeloni, FDP i SDP. „Wprowadzamy kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich wśród dorosłych w celach rozrywkowych w licencjonowanych sklepach” – czytamy w oświadczeniu. FDP twierdzi, że opodatkowanie marihuany może przynieść nawet 1 miliard Euro rocznie. Ile miejsc pracy powstanie, jak rozbuduje się sektor turystyki i jakie będą inne profity z tego posunięcia? Trochę tego by się uzbierało. Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone na profilaktykę i leczenie uzależnień. Niewątpliwie piękne i przełomowe wieści, biorąc pod uwagę znaczenie Niemiec w Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej.

Podsumowanie odcinka

To by było na tyle! Poruszyłem najważniejsze wydarzenia tego miesiąca. Generalnie wpadłem na pomysł, że jeżeli TY zobaczysz coś, co uznasz za niezbędne w takim podsumowaniu mięsiąca to podeślij mi na Instagramie, Facebooku czy na maila. Takich wieści nigdy za wiele. Zrobię wtedy selekcję, wrzucę te najciekawsze, najważniejsze i te o których trzeba słyszeć.

Chciałbym podziękować Patronom, którzy wspierają to co robię. Dziękuję mojemu partnerowi czyli firmie Canna-Shop, producentowi pysznych szotów konopnych. Zachęcam do obserwowania podcastu w aplikacji, w której go słuchasz. Dzięki temu nic Cię nie ominie. Na bieżąco będę aktualizował sprawę Pana Ryszarda czy wrzucał inne aktywistyczne odcinki. Są to materiały bonusowe, więc obserwując czy dołączając do Newslettera na stronie będziesz zawsze na bieżąco i dostaniesz bonusy, bo staram się dbać o moją społeczność najbardziej jak umiem. Dziękuję, że dotrwaliście do końca. Nazywam się Mateusz Zbojna, a Ty słuchałeś/łaś podcastu Otwieramy Oczy. Cześć!

Chciałbym również podziękować mojemu partnerowi, firmie CannaShop, czyli świetnym shotom konopnym. Jeśli nie lubisz smaku olejku CBD albo jest on po prostu dla Ciebie za drogi, to polecam zdecydowanie hemp shoty. Bardzo smaczne, świetne działania prozdrowotne, szczególnie dobre na sen czy rozluźnienie, a ze zniżką na kod otwieramyoczy cena może spaść nawet do kilkunastu złotych. Naprawdę polecam!

Dziękuję również moim Patronom, jesteście najlepsi. Szczególne dzięki dla Clincanna, czyli Śląskiego Centrum Medycyny Konopnej.