Z tego artykułu dowiesz się:

Woreczek strunowy, plastikowy pojemnik, szklany słoik czy może coś jeszcze innego? Trzymać w ciemnej szafce czy włożyć do lodówki? Jeśli nie jesteś pewien, jak najlepiej przechowywać susz konopny, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Pojemnik

Najlepszym pojemnikiem dla naszego suszu będzie szklany słoik ze szczelnym zamknięciem, które ochroni roślinę przed niepożądanym działaniem powietrza i wilgoci. Najlepszym sposobem będzie także przyciemnienie opakowania, tak żeby promienie słoneczne nie docierały do suszu.

Zdecydowanie złym pomysłem jest korzystanie z woreczków strunowych. Pozwalają one na rozwijanie się wilgoci, co szkodliwie wpływa na kannabinoidy. Przepuszczają także światło, które też negatywnie działa na związki zawarte w cannabis. Są również nieszczelne albo zbyt szczelne, czego efektem jest rozwijanie się pleśni.

Bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie w torebki regulujące wilgotność. Te niedrogie i niepozorne saszetki uwalniają wilgoć, gdy jest jej mało bądź pochłaniają, kiedy jest za dużo.

Szklany słoik z zieloną mazią fluorescencyjną

Temperatura i dostęp do światła

Susz konopny należy przechowywać z dala od światła. Promienie słoneczne są szkodliwe dla naszych kwiatów. Niszczą kannabinoidy i inne substancje. Co do ilości stopni Celsjusza, temat nie jest tak prosty. Powinno się bowiem trzymać Cannabis w nie za ciepłym i nie za zimnym miejscu. Najlepszą temperaturą będzie nieco niższa niż pokojowa. Powyżej 21 stopni Celsjusza może rozwinąć się pleśń. Z kolei lodówkę także powinniśmy omijać z daleka – w za zimnym pomieszczeniu szkodzimy gruczołom żywicznym.

Wilgotność

Wilgotność to także jeden z kluczowych czynników do posiadania suszu w idealnym stanie. Zbyt mała jej ilość doprowadzi do wysuszenia rośliny, zbyt duża może spowodować powstanie pleśni. Najlepiej wyposażyć się we wcześniej wspomniane torebki, które świetnie kontrolują stan naszego suszu. Powinno się zachować 50-65% wilgotności.

Susz konopny powinien zachować 50-65% wilgotnośći.

Zachowanie suszu konopnego w odpowiednim stanie nie jest trudne, a dzięki temu możemy posiadać roślinę w niemal idealnym stanie nawet do kilku lat. Na koniec dodam, iż nie powinniśmy jej dotykać wtedy, kiedy nie jest to konieczne. Podczas tej czynności trichomy przylepiają się do palców. A ich miejsce jest na roślinie. Należy pamiętać również, żeby nie przetrzymywać Cannabis w łatwo dostępnych dla dzieci miejscach.

Mateusz Zbojna