Z tego artykułu dowiesz się:

Kanaba Fest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w branży konopnej w Polsce. Za wyjątkowy klimat imprezy odpowiadają nie tylko wystawcy, ale też prelegenci Strefy Edukacyjnej, ważne postacie związane z konopiami i Wy – najlepsza społeczność konopna. Kanaba Fest 2022 odbyła się w gdańskim Plenum przy Ulicy Elektryków. Osobiście uważam to miejsce za perełkę na mapie Trójmiasta, a surowy, stoczniowy klimat idealnie zgrał się z zapachem konopnego dymu. 

Jako OO Team możemy pochwalić się uczestnictwem w tych wyjątkowych targach drugi rok z rzędu. Drugorocznicę obchodził również Mateusz Zbojna jako prowadzący Strefy Edukacyjnej. W tej roli wypadł jak zawsze rewelacyjnie, a o tym jak wyglądała tegoroczna edycja Kanaba Fest dowiecie się z dalszej części relacji. 

canna cap
weed

Jak wyglądały targi?

Cały sztab niesamowitych ludzi stał za rozplanowaniem tegorocznej edycji Kanaba Fest. Już na samym wejściu targi zachwycały dekoracjami, przestrzenią do siedzenia, organizacją i oprawą muzyczną. Na odwiedzających targi czekały różnorodne atrakcje. Na specjalne wyróżnienie zasługują dwa Workshopy, na których odbywały się warsztaty m.in. z tworzenia betonu konopnego, ale też Royal Brinkman prowadził warsztaty dla hodowców, a Idea Listka przedstawiła proces produkcji kosmetyków naturalnych.

about cbd oil
Workshop
Canhub

Dodatkowo organizatorzy pamiętali o rodzinach z dziećmi, dlatego zaprojektowali specjalną przestrzeń, w której można było bezpiecznie pozostawić malucha, a opiekunka Kids ZONE zapewniała im ciekawe warsztaty i kreatywne zabawy. A jak już o kreatywności mowa, na odwiedzających czekały dwie wystawy malarskie i jedna fotograficzna. Dziwnie pisać o sobie, więc wspomnę tylko, że popełniłam wystawę konopną, a wspaniała Ines Ligatur zamieniła przestrzeń Plenum w prawdziwą galerię sztuki. Fotografie Breed Bros również nieustannie wprawiały w zachwyt. 

Stoisko
raw terpens

To co jednak różni Kanaba Fest 2022 od poprzednich edycji to głosowanie na najlepszą markę targów czyli Kanaba Cup. Pieczę nad całym procesem trzymał niezastąpiony Wiktor Brzeziński, nasz zespołowy logistyk i copywirter.  Zagłosować można było łatwo, bo wystarczyło zeskanować kod QR i wybrać stoisko. Zwyciężyło stoisko dym.pl w pełni zasłużenie, bo bardzo miło spędziłam u nich czas! Atrakcje zapewniali też główni sponsorzy. Juicy Fields przejdzie do historii ze swoją pompą dymu, a wielkie pokłony składam tym, którzy przewietrzyli Plenum. 

Na koniec dodam jeszcze, że na miejscu były też stoiska organizacji pozarządowych, stoisko Społecznej Inicjatywy Narkopolityki oraz stoisko Wolnych Konopi i Green Djinn połączone z Naszym. 

Juicy fields
dympl
bongs

Strefa Edukacyjna na Kanaba Fest – Sobota

Panele prelekcyjne na Strefie Edukacyjnej trwały przez dwa dni Kanaba Fest 2022. Nie sposób być na wszystkich, przed targami musiałam więc zdecydować kogo wystąpienie chciałabym najbardziej zobaczyć. Wśród nich znalazły się oczywiście prelekcje członków OO Team. 

edukacja
Stick It

Sobotę otworzyła Paulina Szmerk opowiadając nam o konopiach w kontekście żywności. Kolejny panel należał do adwokatów: Steliosa Alewrasa, Mieszka Turzyńskiego i Adama Stasiaka. Następnie o terapiach naturalnych na bazie konopi opowiedział Marcin Marczak, po nim swój panel poprowadził z pewnością dobrze Wam znany Bogdan Jot, który opowiedział o mitach na temat konopi indyjskich i przytoczył wyniki badań naukowych, które je dementują.  

Perfand led
Canna

Marihuana to psychodelik, więc i psychodelicznego panelu na Kanaba Fest nie mogło zabraknąć. O potencjale terapeutycznym tej grupy substancji opowiedział Paweł Mechliński, członek Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Następnie goście Strefy Edukacyjnej posłuchali historii Mike’a Wise’a, pacjenta medycznej marihuany, który zmaga się chorobą Leśniowskiego-Crohna, który również produkował olej RSO dla pacjentów.

KamilZbojna
Deep

Na kolejną prelekcję czekałam z niecierpliwością, bo należała do członka Otwieramy Oczy – Kamila Kaczorowskiego czyli Policjanta Aktywisty. Kamil pomimo drobnych zakłóceń technicznych (ze strony rządu oczywiście ;)) świetnie sobie poradził i opowiedział o swojej historii i kulisach pracy policjanta. Wielka duma, że mamy tak dobrego mówcę na pokładzie. 

Rollmops
Mascotte papers

W kolejnej prelekcji Magdalena Bartnik podjęła się ciężkiego tematu negatywnego wpływu marihuany i uzależnienia. Zakończenie pierwszego dnia prelekcji było jednak wesołe, bo na temat legalizacji dyskutowali Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie, Mateusz Klinowski, doktor prawa i samorządowiec oraz nikt inny jak Piotr Liroy Marzec znany większości jako raper, ale też polityk i przedsiębiorca. Rozmowa tak charyzmatycznych postaci nie mogła się nie udać i z przytupem zakończyła pierwszy dzień Kanaba Fest.

Bong
LiRoyal

Strefa Edukacyjna – Niedziela

W niedzielę pierwszy panel edukacyjny należał do Izabeli Baczewskiej, naszej biolożki z Otwieramy Oczy. W sposób profesjonalny dotknęła raczej pomijanego tematu stosowania konopi w leczeniu zaburzeń odżywiania. Unaoczniła jak szeroki i złożony jest to problem oraz podzieliła się wzruszającą historią. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z Izy, szczególnie, że jej prelekcja była pierwszą tego dnia, a naprawdę poruszyła uczestników Strefy Edukacyjnej. 

Konopie
hemp king

Następny panel skupiał się na uprawie konopi włóknistych, a gościem nie mógł być nikt inny jak Maciej Kowalski. Po nim Marek Klein znany Wam z podcastu 48 opowiedział o badaniach laboratoryjnych. 

Kombinat konopny
Grower shop

Kolejna prelekcja była wyjątkowa, bo skupiała się na konopiach i duchowości. Daria Jaszka, Samia Al-Hameri i Eryk Gontarz czyli nasz ulubiony Green Djinn to z pewnością odpowiedni goście do rozmowy na ten temat i trzeba przyznać, że stanęli na wysokości zadania. 

Duchowość konopie
CBD
Cannabis

Panel dotyczący terapii konopiami należał do dr Marcina Rybaka i dr Bartłomieja Zalewy, znanego Wam również jako Konopny Farmaceuta. Po tym wystąpieniu role nagle uległy odwróceniu, a prowadzący stał się prelegentem. Mateusz Zbojna wraz z posłanką Beatą Maciejewską opowiedzieli o wizji dekryminalizacji zahaczając o świat muzyczny i polityczny. Omówili również temat ustaw konopnych.

ZbojnaBeata
Hesi

Ostatni panel dotyczył absurdów prawnych spotykanych w sprawach karnych z udziałem konopi oraz o osiągnięciach orzeczniczych, bo takie też się zdarzają w Polsce. Wiemy o tym, bo mamy na pokładzie specjalistkę od takich sprawLilianę Wiech, która wraz ze Steliosem Alewrasem przedstawili odwiedzającym, jak sprawy z udziałem konopi wyglądają od środka. Po raz kolejny nasz zespół pękał z dumy, a panel Lili i Steliosa był idealnym zamknięciem tegorocznej Strefy Edukacyjnej. 

LilaStelyo
Canna shop
Weed seeds

Podsumowanie i podziękowania 

To był wspaniały czas i jakby życie mogło być Kanabą – to wszyscy chodzilibyśmy szczęśliwi. Jestem pod wrażeniem poziomu tego wydarzenia i ilości odwiedzających. Niesamowici ludzie z którymi mogłam porozmawiać i zbić piątkę dali mi zapas energii na bardzo długo. Mam też zapas długopisów, wlepek i bletek do końca roku. Albo do następnego Kanaba Fest, na którym nie może Was zabraknąć!

Green familia
Satiwell
Juicy high

Na koniec chciałabym podziękować całemu zespołowi Otwieramy Oczy za wspaniały czas, organizatorom za niesamowity event oraz Naszym stoiskowym towarzyszom, w tym Green Djinnowi i Wolnym Konopiom. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Mateusz Zbojna, który świetnie poradził sobie jako prowadzący, prelegent, organizator ale też członek zespołu. 

Wolne konopie
Wolne konopie

Wielkie przed Nami, bo już pod koniec maja zapraszamy Was na wyjątkowo konopny weekend w Warszawie. Już 27-go maja odbędzie się Before z Afterem przed Marszem Wyzwolenia Konopi czyli stand – up na rzecz Marszu Wyzwolenia Konopi, który odbędzie się już 28-go maja! Szczegóły w linkach. Szykujcie zielone ubrania, bo musimy przetoczyć się zieloną falą przez miasto, gdyż #mamymiliardypowodów! Z kim się widzimy?

Clipper
Weed
Mądralińska, która ma zawsze dużo do powiedzenia. Absolwent dziwnego kierunku ekologiczno-ekonomicznego. W czasie wolnym ziołolecznictwo i sztuka. Plastyczna oczywiście. Jara ją też kosmos. Bardzo dużo empatii w jednym małym człowieku.
Pamela Rohner