Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak było na Kanaba Fest 2021 i dlaczego nie możesz ominąć następnej edycji

Za nami V edycja Targów Konopnych 2021. 2 dni, kilkanaście godzin, dziesiątki wystawców, tysiące ludzi, dziesiątki tysięcy uśmiechów i tony wiedzy. Zapraszamy na fotorelację z największego w tym roku wydarzenia naszej branży.

Dzień I

To przed czym najbardziej obawiali się organizatorzy wydarzenia na szczęście się nie stało – pogoda na event outdoorowy była po prostu IDEALNA. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę słońce świeciło cały dzień.

Pierwsze stoiska otwierały się już koło godziny 10:00, ale oficjalne rozpoczęcie Targów odbyło się o godzinie 11:00. Wtedy też zaczął się pierwszy wykład, który poprowadził Maciej Konarowski. Należą mu się podwójne brawa, ponieważ o występie dowiedział się kilka dni wcześniej – zastępował innego prelegenta – i spisał się fenomenalnie. Merytoryczny wykład, praktycznie od razu zapełnione wszystkie miejsca siedzące świadczą o sukcesie tego wystąpienia.

Podczas, gdy schodził ze mnie stres połączony z wielką dumą i radością z powodu poprowadzenia EDU ZONE moja wspaniała ekipa zadbała o wiele zdjęć z całych Targów (i oczywiście wsparcie mojej osoby kawami i przypominaniem mi, że jeszcze nic nie jadłem, ale to mniej istotne ;)).

Wchodząc Głównym Wejściem od razu rzucały się w oczy nieco oddalone stoiska umieszczone na dworze oraz scena, która znajdywała się tuż za nimi.

Kanaba Fest

Na stoiskach mogliśmy znaleźć mnóstwo wspaniałych rzeczy. Oprócz standardowych rzeczy takich jak susz czy olejki, widzieliśmy wiechy konopne, ubrania z konopi, rośliny w doniczkach, growboxy i wiele, wiele innych cannabisowych niesamowitości. 

Susz cbd
Olej cbd
Otwieramy oczy
Susz cbd
Growbox

Pierwszy dzień na Strefie Edukacyjnej zawierał dużo prawa, pomocy w uprawie konopi i rozmów na temat medycznej marihuany. Odbył się również pokaz kulinarny. Mieliśmy przyjemność na scenie oglądać wcześniej wspomnianego Macieja, ale i Steliosa Alewrasa, Gosię Szakułę, Marcina Marczaka, Macieja Pawłowskiefgo, Bogdana Jota, Jerzego Afansajewa oraz Macieja Kowalskiego. Poniżej garść zdjęć z tych występów:

Stelios alewras
Stelios alewras
Mateusz Zbojna

Publiczność miała wiele pytań do prelegentów.

Bogdan Jot
Maciek kowalski
Kanaba fest

Było również wiele konkursów, w których do wygrania były gadżety konopne oraz bilety.

Gosia Szakuła

Pierwsza część Targów zakończyła się o 19:00. Ja osobiście dawno tak zmęczony nie byłem, zatem na After Party dla Wystawców i Organizatorów w Syrenim Śpiewie długo nie byłem. Wypiłem drinka, zjadłem dobre sery (całkiem sporo – cóż, gastrofaza), porozmawiałem  z ludźmi i się ulotniłem.

Dzień II

Dzień drugi na Stefie Edukacyjnej obfitował w pacjentów medycznej marihuany, artystów i ekspertów.

Chwilę po godzinie 11:00 zapowiedziałem pierwszą niedzielną prelegentkę, pacjentkę medycznej marihuany. Kamili Dragan wcześniej nie znałem. Oczywiście wiedziałem, o czym będzie opowiadać, ale jej historia poruszyła mnie na tyle, że w pewnej chwili zorientowałem się, iż muszę przetrzeć moje mocno przeszklone oczy. Historię Kamili poznacie na pewno, bo zaprosiłem ją do podcastu w ramach serii rozmów z pacjentami.

Zaraz po niej na scenie pojawiła się wspaniała Dorota Gudaniec, która swoją charyzmą porwała publiczność i dała potężną dawkę ciekawostek i wiedzy konopnej. Opowiedziała rónież historię Maxa, swojego syna, któremu konopie bez wątpienia uratowały życie. Możesz o tym przeczytać lub posłuchać w tym odcinku z Dorotą.

Dorota gaudaniec

W międzyczasie rozpoczął się pokaz budowania ścianki konopnej oraz produkcji papieru konopnego. WOW! 

Papier konopny
Papier konopny

Następnie nadszedł czas na pierwszy Panel, który tego dnia prowadziłem. Gośćmi byli Mariusz Żak oraz poseł Jarosław Sachajko. Pytań od ludzi było mnóstwo i w tym dniu musiałem niestety hamować często zapędy czy to publiczności, czy to ekspertów – Targi kończyły się o 19:00 i każdy wykład nie mógł trwać dłużej niż +/- godzinę.

Później były występy Samii Al-Hameri, panel z Mestosławem i Jakubem Greniem, Paulina Janowicz czy Jolanta Różycka ze swoimi gośćmi.

Jarosław sachajko
Samia
Mestosław

Zróbmy też mały obchód po stoiskach wystawców:

Krzaki konopi
Susz cbd
Wolne konopie
Joint cbd

Chciałbym jednak zatrzymać się przy Panelu, który odbył się o 16:00 – Konopni Sommelierzy. Kultura używania marihuany. Jego gośćmi byli Włodi, Liroy, Simon Bartczak i Michał Bania. Tutaj odbyła się bardzo ciekawa sytuacja. Wybiła 16:20, więc co mogli zrobić konopni koneserzy? Podczas rozmowy skonsumowaliśmy Włodi Haze, który zresztą smakował świetnie, a działał jeszcze lepiej. Na szczęście działanie marihuany nie przeszkodziło mi w poprowadzeniu panelu (choć muszę przyznać, że trochę potem zbłądziliśmy z tematu) i skutecznego dokończenia dnia. Nie mniej, pięknie jest zapalić konopie indyjskie w centralnej części Centrum Praskie Koneser, na scenie i nie bać się o własną wolność. Chociaż przez chwilę.  

Liroy
Włodi

Tutaj możesz obejrzeć nagranie tego Panelu: https://www.facebook.com/otwieramy0czy/videos/137277208566730

Dlaczego nie możesz ominąć następnej edycji?

Powiem szczerze – było to moje pierwsze Kanaba Fest. Tym bardziej jestem dumny i szczęśliwy, że na swoich premierowych Targach miałem zaszczyt poprowadzić Strefę Edukacyjną. Cieszę się podwójnie, bo jak zapewne wiesz kocham edukację konopną i uważam, że jest to KLUCZ DO LEGALIZACJI.
W połączeniu z pieniędzmi, które Państwo może zdobyć dzięki konopiom (Maciek, rozwijaj dalej Kombinat ;)) Rząd w końcu będzie musiał zdepenalizować/zalegalizować Cannabis.

Dlaczego ominięcie Kanaba Fest to poważny błąd? Setki wspaniałych ludzi, zabawa, mnóstwo konkursów i gadżetów. Możliwość porozmawiania z politykami, ekspertami to też nie jest codzienność. Na Targach praktycznie każdy prelegent zostawał po swoim wystąpieniu i chętnie odpowiadał na pytania głodnych wiedzy ludzi. A tych, ku mojej uciesze było bardzo dużo. Obserwuj koniecznie Kanabowowe social media, by być na bieząco: INSTAGRAM / FACEBOOK. Już teraz zapraszam Cię na kolejną edycję. Na pewno będzie jeszcze lepiej!

Otwieramy oczy
Mateusz Zbojna

KomuToPotrzebne