KIM JESTEM I JAK MOGĘ CI POMÓC?

Mateusz Zbojna – autor podcastu Otwieramy Oczy

Z konopiami mam styczność od 10 lat. Od początku mojej przygody z tą rośliną wiedziałem, że jest to branża, z którą wiążę przyszłość. Tysiące przeczytanych publikacji, setki rozmów i niezliczone ilości godzin pracy zaowocowały podcastem oraz braniem udziału w największych projektach konopnych w Polsce. Moim niezmiennym celem jest pomoc ludziom i mówienie prawdy na temat cannabis.

Pierwszy odcinek podcastu Otwieramy Oczy ujrzał światło dzienne 15.04.2020 roku. W tamtym momencie mocno współpracowałem z największymi serwisami dotyczącymi tej rośliny w Polsce takimi jak Cannabis News czy WeedWeek.

Tworzę wspólne projekty z najsłynniejszym stowarzyszeniem konopnym w naszym kraju – Wolnymi Konopiami. Dokładam też swoją cegiełkę przy organizacji najpopularniejszych targów branżowych w Polsce – Kanaba Fest – prowadząc na nich strefę edukacyjną.

Mam świadomość tego, że konopie są owiane złą sławą. Wiem też, że do końca XIX wieku była to najczęściej uprawiana roślina rolna na świecie. Wierzę zatem, iż zmiany związane z tą rośliną, które mają miejsce już wszędzie, to droga do przywrócenia cannabis do porządku dziennego. Ta roślina leczy, jest jednym z najmocniejszych włókien naszej planety, może pomóc przy powstaniu domu, samochodu czy… papieru. Chociażby pierwsza Konstytucja USA została spisana na takim surowcu, a Henry Ford projektował pojazdy z plastiku na bazie cannabis. 

Tak, konopie mogą zaszkodzić – podobnie jak internet, woda, alkohol, nadmierne uprawianie sportu czy tysiące innych rzeczy. Powiem ci całą prawdę na temat plusów i minusów tej rośliny. Podcast Otwieramy Oczy pozwala mi uczyć się od najlepszych
i przekazywać tę wiedzę dalej.  

Dlaczego konopie?

N

Niesamowity surowiec

Włókno konopone jest jednym z najstarszych i najbardziej wytrzymałych na świecie. Oprócz tego z rośliny możemy zrobić plastik, beton, papier i nie tylko.

N

Ratunek dla Ziemi

Konopie są naturalnym pestycydem, a rosnąc użyźniają glebę i wyciągają z niej metale ciężkie. Do ich uprawy nie potrzebujemy żadnej chemii.

N

Skuteczne lekarstwo

Konopie są jednym z najstarszych lekarstw świata, przy tym w 100% naturalnym. Pomagają na szereg chorób, w tym padaczkę, Parkinsona, SM czy migrenę.

N

Przyszłość gospodarki

Konopie to zdecydowanie przyszłość światowej gospodarki. Szacowana wartość europejskiego rynku na rok 2027 to 35 mld dolarów.

N

Polska potęga

Polskie firmy konopne konopne na rodzimym rynku biją rekordy – chociażby CanPoland, które w 11 minut zebrało ponad 4 miliony PLN w zbiórce crowdfundingowej.

N

Historia

Pierwsza konstytucja USA została spisana na papierze konopnym, Biblia Guttenberga również. O roślinie możemy przeczytać też w Panu Tadeuszu czy Potopie.

CO TU ZNAJDZIESZ?

Wiedza, dzięki której otworzysz oczy na konopie.

Otwieramy Oczy to bezpłatne dzielenie się wiedzą przez najznamienitsze persony ze świata cannabis. Nie brakuje biznesu, medycyny, ciekawostek, ale i zwykłego, ludzkiego spojrzenia na tę roślinę bez gloryfikowania jej.

Do podcastu zapraszam ekspertów konopnych, pacjentów i artystów, którzy nie stronią od tej rośliny. Moimi gośćmi są autorzy książek, najwięksi przedsiębiorcy naszego kraju, wielcy artyści, lekarze, terapeuci i pacjenci medycznej marihuany, którzy opowiadają o działaniu konopi na ich dolegliwość oraz o ewentualnych efektach ubocznych. 

Prowadzę również odcinki solo, w których omawiam badania naukowe, mówię o historii cannabis, a także dorzucam swoje spostrzeżenia i komentarze na bazie moich odczuć i doświadczenia.

Otwieramy Oczy to prawda. 

Przykładowe opinie słuchaczy

Super podcast!

Podcast jest naprawdę super! Fajnie to prowadzisz i super, że podajesz tyle przydatnych informacji. Z początku byłam trochę uprzedzona, bo wiadomo, że zazwyczaj słyszy się tylko o jednej cesze konopi, ale po przesłuchaniu stwierdzam, że nie warto było się uprzedzać.

Magda

Dzięki!

Dzięki Tobie zacząłem więcej słuchać, czytać i szukać jakiejś wiedzy o konopiach zamiast tylko bezrefleksyjnie palić! Mega ciekawy i przyszłościowy temat!

Jan

Dobra robota!

Dobrze to robisz, twoje rzeczy DZIAŁAJĄ. Trzymam kciuki za Ciebie i Twój podcast, bo to dobry content, działaj tak dalej. A ja lecę sprawdzić nowy odcinek!

Krystian

Dołącz absolutnie bezpłatnie do klubu Otwartych Oczu. Otrzymasz bonusowe nagrania, artykuły, prezentacje
i będziesz jako pierwszy mieć możliwość odsłuchu nowego odcinka.

Dołącz absolutnie bezpłatnie do klubu Otwartych Oczu. Otrzymasz bonusowe nagrania, artykuły, prezentacje
i będziesz jako pierwszy mieć możliwość odsłuchu nowego odcinka.