O mnie

Kim jestem i jak mogę ci pomóc?

Mateusz Zbojna – autor podcastu Otwieramy Oczy

Wiem, że konopie są owiane złą sławą z różnych powodów. Wiem też, że do końca XIX wieku była to najczęściej uprawiana roślina rolna na świecie. Wierzę zatem, iż zmiany związane z tą rośliną, które mają miejsce już wszędzie, to droga do przywrócenia cannabis do porządku dziennego. 

Z konopiami pierwszy raz miałem styczność w 2011 roku i już od wtedy wiedziałem, że to jest branża, z którą wiążę przyszłość. Stale edukuję się na jej temat czytając różne publikacje, artykuły, ale i rozmawiając z ludźmi. Właśnie przez to, że tak lubię kontakt z drugim człowiekiem i konwersowanie z nim, urodził się pomysł podcastu

Współpracuję także z jednymi z największych serwisów informacyjnych na temat konopi w Polsce – CannabisNews oraz WeedWeek. Piszę także artykuły dla stowarzyszenia Wolne Konopie i robimy inne projekty. Obszerny artykuł mojego autorstwa o zastosowaniu cannabis dostępny jest na jednym z portali pod tym linkiem. 

Pochodzę z Lublina, jednak mieszkałem już w Edynburgu, Katowicach, a aktualnie osiedliłem się w Gdańsku. Na co dzień jestem pasjonatem biznesu, sportu i gastronomii. Pracuję zawodowo jako specjalista ds. social media, a także kończę w tym roku studia na kierunku Przedsiębiorczość.

Jak zarobić na konopiach?

Masz firmę albo planujesz ją założyć? Może jesteś młody i zastanawiasz się nad pomysłem na biznes?

Ucz. Siebie i innych. Świadomość na temat konopi w Polsce i na świecie jest naprawdę znikoma pomimo faktu, iż w przeszłości była to jedna z najbardziej powszechnych roślin. Zastosowań ma mnóstwo, a minusów bardzo mało. Wiedza to najcenniejszy zasób jaki możemy posiąść i komuś dać. 

Buduj. Oprócz kontaktów, marki i własnej świadomości także i dosłownie. Beton konopny to niewątpliwie materiał przyszłości. Wytrzymałością i izolacją przewyższa inne materiały, a do zrobienia go potrzebujemy tylko wody, wapna i łodygi. 

Sadź. Konopie użyźniają glebę i wyciągają z niej metale ciężkie. Ich czas dojrzewania to kilkadziesiąt dni, potem można je sprzedawać na nasiona, paździerz, susz i wiele innych. Jesteś rolnikiem? Zarabiaj na konopiach.

Przykładów na to, jak osiągnąć zyski z konopiami jest dużo, dużo więcej. 15. i 30. dnia każdego miesiąca będę Ci je przybliżał sam lub z moimi gośćmi. Stoi za nami wiedza, pasja i doświadczenie. 


Odcinki

Z kim współpracuję?


weedweek
WeedWeek

cannabisnews
Cannabis News

wk
Wolne Konopie

polskicannabis
Polski Cannabis

@OTWIERAMYOCZY