KIM JESTEŚMY I JAK MOŻEMY CI POMÓC?

Fundacja Otwieramy Oczy – organizacja dla ludzi, którzy kochają prawdę.

Otwieramy Oczy od 2020 roku skutecznie edukuje polską społeczność w temacie konopi za pomocą m.in podcastów, artykułów czy manifestacji. Posiadamy również w naszych szeregach adwokata, który udziela porad prawnych.
Dzięki współpracy z lekarzami i możliwości umówienia wizyty na naszej stronie pomagamy także wielu pacjentom medycznej marihuany.

Mamy świadomość tego, że konopie są owiane złą sławą. Wiemy też, że do końca XIX wieku była to najczęściej uprawiana roślina rolna na świecie. Wierzymy zatem, iż zmiany związane z tą rośliną, które mają miejsce już wszędzie to droga do przywrócenia Cannabis do porządku dziennego. Ta roślina leczy, jest jednym z najmocniejszych włókien naszej planety, może pomóc przy powstaniu domu, samochodu czy… papieru. 

Tak, konopie mogą zaszkodzić – podobnie jak internet, woda, alkohol, nadmierne uprawianie sportu czy tysiące innych rzeczy. Powiemy ci całą prawdę na temat plusów i minusów tej rośliny.

Posiadamy w zespole organizatorów i współorganizatorów największych polskich projektów oraz wydarzeń konopnych. Współpracujemy także z wieloma organizacjami pozarządowymi.

W skład Zarządu Fundacji wchodzą: Lilianna Wiech, Pamela Roehner, Wiktor Brzeziński. Mateusz Zbojna (Prezes Zarządu).

W skład Rady Fundacji wchodzą: Justyna Walentynowicz, Kamil Kaczorowski, Igor Bielicki.

Cele statutowe Fundacji znajdziesz pod tym linkiem.

Knap.Pro
wapozyczalnia
Knap.Pro
wapozyczalnia

ZAŁOŻYCIEL

Mateusz Zbojna – założyciel Otwieramy Oczy, autor podcastu Otwieramy Oczy

Mateusz Zbojna założył Otwieramy Oczy z wizją Polski świadomej w temacie konopi. Niezłomnie dąży do celu z ekipą kilkunastu osób w #OOTEAM.

Mateusz Zbojna poza prowadzeniem Otwieramy Oczy organizuje lub współorganizuje największe polskie wydarzenia konopne.
Jego życie to aktywizm, w związku z czym współpracuje także z kilkoma organizacjami pozarządowymi

Dodatkowo jest autorem podcastu Otwieramy Oczy, od którego historia projektu Portalu czy Fundacji się zaczęła. Podcast Otwieramy Oczy pozwala mu uczyć się od najlepszych i jednocześnie przekazywać te wiedzę dalej.

Dlaczego konopie?

N

Niesamowity surowiec

Włókno konopone jest jednym z najstarszych i najbardziej wytrzymałych na świecie. Oprócz tego z rośliny możemy zrobić plastik, beton, papier i nie tylko.

N

Ratunek dla Ziemi

Konopie są naturalnym pestycydem, a rosnąc użyźniają glebę i wyciągają z niej metale ciężkie. Do ich uprawy nie potrzebujemy żadnej chemii.

N

Skuteczne lekarstwo

Konopie są jednym z najstarszych lekarstw świata, przy tym w 100% naturalnym. Pomagają na szereg chorób, w tym padaczkę, Parkinsona, SM czy migrenę.

N

Przyszłość gospodarki

Konopie to zdecydowanie przyszłość światowej gospodarki. Szacowana wartość europejskiego rynku na rok 2027 to 35 mld dolarów.

N

Polska potęga

Polskie firmy konopne konopne na rodzimym rynku biją rekordy – chociażby CanPoland, które w 11 minut zebrało ponad 4 miliony PLN w zbiórce crowdfundingowej.

N

Historia

Polska kiedyś konopiami stała. Siemieniotka to tradycyjna polska zupa na bazie konopi, a w Panu Tadeuszu czy Potopie możemy przeczytać wzmianki o roślinie.