Wyobraźmy sobie świat bez podziałów i świat pełen magii. Trzecia edycja festiwalu Peunia startuje już w piątek 11 sierpnia od godziny 16. Wydarzenie odbędzie się w formie Do It Yourself. Zostało stworzone dla ludzi ceniących sobie przyjazną atmosferę, bliskość z naturą, spanko w namiocie, a to wszystko przy akompaniamencie sound systemu. Bez sponsorów, bez mainstremowych marek, wszystko własnym sumptem i siłami.

 Z tego artykułu dowiesz się :

Co się wydarzy na Peuni

Z radością zapraszamy na festiwal z klimatem nie z tego świata. Oferuje nam warsztaty Aginis, czyli koherencję serca i mózgu dla ciała. Jest to wspaniała medytacja pozwalająca oczyścić się z wszystkich złych emocji za pomocą sztuki oddychania. Acroyoga (jeden ze stylów jogi) nauczy nas współpracy. Widzieliście te pary latające w parku w powietrzu? Też chcecie się tego nauczyć? Warsztat z pewnością Wam w tym pomoże! Warsztat z tańca brzucha rozrusza spięte mięśnie i wyzwoli w nas ogień.

Wszyscy kochamy te festiwalowe stoiska z pięknymi rzeczami, prawda? Na Peuni możecie kupić merch od osób robiących rzeczy z pasją, czyli ubrania 085UNLMTD i koraliki PaciorkoweLove. Nie zabranie też bletek i grinderów z Otwieramy Oczy. Na miejscu o gastro zadba lokalna Vege (i nie tylko) szamka.

Konopie na Peuni

Nie bez powodu cieszymy się na myśl o festiwalu, który niesie ze sobą tyle dobrego dla ludzi. Peunia to rozwój, relaks, przyjaźń i spełnianie pasji. Klimat dopełniają rytmy DUB i reggae. To również miejsce otwarte na konopie. Fundacja Otwieramy Oczy nie tylko będzie edukować o konopiach na stoisku, ale i oferuje prelekcje, a także warsztat. Wyjaśnimy, na jakie choroby pomaga medyczna marihuana i jak bezpiecznie zostać pacjentem. Opowiemy o dostępnych na rynku olejkach CBD i ich zastosowaniach. A później zrobimy, warsztat i konkurs na najpiękniejszego jointa a roll master otrzyma od festiwalu niespodziankę. 

 

peunia festival vol 3

Soundsystem na Peuni

Czy zestaw głośników może rozwinąć własną kulturę? Jeśli uważacie, że brzmi to niedorzecznie, to wpadnijcie na Peunie. 

Termin „kultura sound systemowa” odnosi się do kultury muzycznej, która narodziła się na Jamajce pod koniec lat 40. i na początku lat 50. ubiegłego wieku, obracając się wokół imprez ulicznych i głośnej muzyki. Pierwotnie przybierało to formę ręcznego tworzenia przez ludzi własnych dużych systemów głośnikowych i używania ich do nadmuchiwania płyt Ska i R&B dla ludzi na ulicy. Kultura ta szybko rozwinęła się na Jamajce i reszcie Karaibów, ponieważ celebrowała społeczność, muzykę, imprezy i idee, które stworzyły inne ważne aspekty życia na wyspie, w tym kulturę karnawału.

Sound system to znacznie więcej niż tylko same głośniki. Każdy składa się z całego zespołu ludzi pełniących różne specjalistyczne role. Często obejmuje to DJ-ów, MC, techników dźwięku i inżynierów dźwięku, a także wiele innych możliwych ról. To połączenie daje nam kolektyw ludzi i sprzętu, który pod wieloma względami funkcjonuje jako artysta sam w sobie. Nawet w dzisiejszym przemyśle muzycznym nierzadko zdarza się, że systemy dźwiękowe są wymieniane w line-upach obok DJ-ów, MC i artystów na żywo, pokazując, jak ważne są one dla wydarzenia.

Kto zagra?

Peunię nagłośni ścianka z Ciechanowa 𝗢𝗡𝗘 𝗟𝗢𝗩𝗘 𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺 przy wsparciu 𝗖𝗢𝗡𝗦𝗖𝗜𝗢𝗨𝗦 𝗥𝗜𝗗𝗗𝗜𝗠 𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺 z Warszawy. 

Zagrają dla Was: 𝗝𝗔𝗕𝗕𝗔𝗗𝗨𝗕 [𝗪𝗿𝗼𝗰ł𝗮𝘄], 𝗢𝗖𝗧𝗢𝗣𝗨𝗭 𝗗𝗨𝗕𝗭 [𝗣𝗿𝘂𝘀𝘇𝗸𝗼́𝘄/𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮/𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼́𝘄], 𝗪𝗢𝗝𝗢 [𝗕𝗼𝗿𝘀𝗸] LAMA SOUNDSYSTEM / DUB NAD WDĄ, 𝗢𝗡𝗘 𝗟𝗢𝗩𝗘 𝗦𝗘𝗟𝗘𝗖𝗧𝗔 [𝗖𝗶𝗲𝗰𝗵𝗮𝗻𝗼́𝘄] ONE LOVE SOUNDSYSTEM / MUSIC WHEELS UNITY 𝗨𝗡𝗜𝗩𝗘𝗥𝗦𝗘 𝗗𝗨𝗕𝗭 [𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼́𝘄], 𝗥𝗔𝗦 𝗔𝗥𝗜𝗘𝗛 [𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼́𝘄], 𝗠𝗔𝗧𝗜 𝗖𝗼𝗻𝘀𝗰𝗶𝗼𝘂𝘀 𝗥𝗶𝗱𝗱𝗶𝗺 [𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮] MUSIC WHEELS UNITY, 𝗪𝗜𝗦𝗘 𝗗𝗨𝗕 [𝗪ł𝗼𝗰ł𝗮𝘄𝗲𝗸],  𝗥𝗔𝗧𝗔𝗬 [𝗚𝗱𝗮𝗻́𝘀𝗸], 𝗙𝗢𝗥𝗘𝗦𝗧 [Robin z Scherwood], 𝗠𝗘𝗟𝗘𝗠𝗘𝗟𝗘 [𝗦𝘂𝗽𝗿𝗮𝘀́𝗹] PEUNIA, 𝗠𝗔𝗞𝗔𝗞 – [𝗠ł𝗮𝘄𝗮] SUBKONTROLA.

Często mówi się, że gatunki takie jak dub działają pozytywnie na ludzki umysł pod wpływem konopi. 

Czy te dwie rzeczy idą ze sobą w parze? Przekonajcie się i wpadajcie na Peunię. Link do wydarzenia na facebooku znajdziecie TUTAJ. 

peunia festival vol 3

Piękne zdjęcia: Gabriela Ostrowska Fotografia

 

Chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną?

UMÓW WIZYTĘ i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do leczenia.

Głównym Partnerem Otwieramy Oczy jest firma Knap.pro, która jest dystrybutorem marki The Dart w Polsce. Specjalny model lufek jest nie tylko wytrzymały, ale też estetyczny i wygodny. Użytkowanie ich sprawi radość każdemu miłośnikowi konopi. Z ich asortymentem możecie zapoznać się na stronie www.knap.pro

 

Fanka festiwali i rave’ów, miłośniczka techno i electro. Uwielbiam jedzenie, koty i konopie.

Justyna Walentynowicz