Ten news raczej nie będzie wielkim zaskoczeniem, a już na pewno nie dla pacjentów medycznej marihuany. Prezentujemy Wam dwie świeżynki, czyli Rockstar i Blueberry od Cannabis Flos THC 18% CBD ≤ 1% (S-Lab). Dwie nowe odmiany dołączą do już wprowadzonych (łącznie będzie ich 11). Ich dostawa do aptek wstępnie planowana jest w pierwszej połowie lipca.

Z tego artykułu dowiesz się :

Rockstar od S-Lab

Rockstar to odmiana marihuany indica, która powstała ze skrzyżowania Rockbud i Sensi Star. Wywołuje efekty wpływające na umysł i ciało, które są euforyczne, a także uspokajające. Rockstar S-lab pachnie jak słodkie winogrona z nutami przypraw a między nimi przeplata się intensywny aromat skunk. Pacjenci medycznej marihuany znajdą zastosowanie w złagodzeniu objawów związanych z bólami głowy, bólem przewlekłym i zaburzeniami snu. Rockstar sprawdza się w uprawach outdoor.

Kwiaty odmiany Rockstar są średniej wielkości, gęste i zbite. Kolor jest ciemnozielony z bogatymi fioletowymi odcieniami, ognistymi pomarańczowymi włoskami i fioletowymi liśćmi pokrytymi mroźnymi trichomami.

Działanie Rockstar S-lab

Odmiana Rockstar od S-lab poprawia nastrój, a także motywuje do działania. Oprócz tego przyjemnie rozluźnia ciało. Rockstar sprawdzi się w leczeniu przewlekłego bólu, skurczów mięśni, stanów zapalnych i depresji.

Profil terpenowy Rockstar S-lab

Rockstar to prawdziwe terpenowe bogactwo.

Za działanie terapeutyczne oraz smak i zapach odpowiadają:

  • Neridol to terpen występujący w wielu aromatycznych roślinach, takich jak jaśmin, drzewo herbaciane i trawa cytrynowa, a także w niektórych odmianach konopi. Znany jest z intensywnego, kwiatowego aromatu z nutami cytrusów, jabłek i róży. Często jest stosowany jako aromat lub dodatek do żywności. Ma właściwości uspokajające, przeciwlękowe, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwutleniające i przeciwbólowe, a także może odstraszać owady.
  • Kariofilen jest obecny w wielu ziołach i przyprawach, w tym w czarnym pieprzu, bazylii i oregano. Odmiany konopi o wysokim stężeniu tego terpenu smakują i pachną podobnie jak cynamon i goździki. To, co sprawia, że kariofilen jest wyjątkowym terpenem, to jego związek z naszym układem endokannabinoidowym, a zwłaszcza jego zdolność do wiązania się z receptorami CB2. Z tego powodu oferuje wachlarz korzyści medycznych.
  • Bisabolol to terpen występujący w konopiach, który wytwarza słodki, kwiatowy aromat. Jest często stosowany w produktach kosmetycznych ze względu na swój przyjemny zapach i mówi się, że ma właściwości lecznicze dla skóry. Bisabolol jest powszechnie ekstrahowany z rumianku i często znajduje się w herbatach ziołowych. Odmiany konopi zawierające ten terpen zapewniają relaksujące efekty.
  • Limonen to aromatyczny terpen konopi. Jest powszechnie kojarzony z owocowymi, cytrusowymi aromatami i znajduje się w wielu przedmiotach codziennego użytku takich jak kosmetyki i środki czystości. Występuje w skórkach cytrusowych owoców.

Oprócz wyżej wymienionych w Rockstar od S-lab znajdziemy terpeny takie jak: linalol, humulen, micern, alfa i beta pinen, ocymen, a także camphen.

profil terpenowy Rockstar

Blueberry od S-lab

Blueberry, to odmiana indica, która powstała ze skrzyżowania Purple Thai z Thai. Legendarny status Blueberry wzniósł się na nowe wyżyny po zdobyciu nagrody High Times Cannabis Cup 2000 dla najlepszej odmiany indica. Długa historia tej odmiany sięga późnych lat 70-tych, kiedy to amerykański hodowca DJ Short pracował z różnymi egzotycznymi gatunkami. Jednak przez dziesięciolecia uprawy Blueberry genetyka była przekazywana dalej, w dużej mierze dzięki współpracy DJ Shorta z wieloma bankami nasion i hodowcami. 

Kwiaty są małe i gęste. Zwarte, zielone liście często mienią się w odcieniach fioletu i czerwieni. Kolory powstają dzięki wysokiemu stężeniu pigmentów zwanych antocyjanami w genetyce odmiany. Gdy rośliny są narażone na niższe niż przeciętne temperatury w okresie wegetacji, pigmenty są aktywowane, wydobywając kolorowe odcienie. Liście pokryte są prawie przezroczystymi włoskami, które mogą być trudniejsze do zauważenia niż mleczne lub bursztynowe kuleczki pokrywające podobnie żywiczne odmiany. 

Działanie Blueberry S-lab

Słodki smak świeżych jagód łączy się z relaksującymi efektami, dając długotrwałe poczucie euforii. Odmiana silnie działa, na umysł i ciało co pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. Wielu konsumentów wykorzystuje działanie Blueberry do walki z bólem i stresem, podczas gdy koneserzy i growerzy podziwiają barwy tej odmiany. Sprawdzi się do stosowania w porach wieczornych.

Jest rekomendowana dla pacjentów cierpiących z powodu bólu – zarówno krótkotrwałego spowodowanego urazem lub wysiłkiem fizycznym, jak i długotrwałego przewlekłego bólu związanego z chorobą lub uszkodzeniem nerwów.

Może również pomóc złagodzić niektóre z dokuczliwych objawów stresu, lęku i PTSD. Pomaga zrelaksować się wystarczająco, aby zająć gonitwę myśli.  Co najważniejsze, Blueberry może wywoływać głęboki i trwały sen, a tym samym pomagać w leczeniu bezsenności. Skutki uboczne tej odmiany obejmują typową suchość w ustach i zaczerwienienie oczu. 

Profil terpenowy Blueberry S-lab

Terpeny, które odpowiadają za relaksujące działanie i słodki smak odmiany to:

  • Micern, czyli jeden z najczęściej spotykanych terpenów w konopiach. Występuje również w chmielu i jest odpowiedzialny za pieprzny, pikantny, balsamiczny zapach piwa. Znajdziemy to też w trawie cytrynowej, która od wieków stosowana jest w tradycyjnej medycynie ludowej. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i uspokajające.
  • Humulen o subtelnym ziemisto-drzewnym zapachu. Badania dowiodły, że jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i hamującym apetyt.
  • Linalol uwielbiany terpen występujący w lawendzie, bazylii i odmianach indica. Wykazał szerokie korzyści terapeutyczne w aromaterapii, badaniach naukowych i, oczywiście stosowaniu medycznej marihuany. Większość odmian bogatych w linalol wywołuje efekty związane z genetyką z przewagą indica, które obejmują zarówno relaks psychiczny, jak i fizyczny, senność i silny apetyt.

Poza nimi Blueberry S-lab zawiera terpeny: kariofilen, neridol, bisabolol, ocymen.

profil terpenowy Blueberry

Wszystko powinno odbywać się pod okiem doświadczonego lekarza. Jeśli chcesz rozpocząć terapię medyczną marihuaną UMÓW WIZYTĘ i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do leczenia.

Głównym Partnerem Otwieramy Oczy jest firma Knap.pro, która jest dystrybutorem marki The Dart w Polsce. Specjalny model lufek jest nie tylko wytrzymały, ale też estetyczny i wygodny. Użytkowanie ich sprawi radość każdemu miłośnikowi konopi. Z ich asortymentem możecie zapoznać się na stronie www.knap.pro

Do pokaźnej kolekcji 9 odmian S-lab dołączają dwie relaksujące, wyciszające w typie indica. Będzie można je rozpoznać po numerze serii, jak w przypadku poprzedników.

A Wy, z jakiej odmiany S-lab korzystacie i jak ją oceniacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Fanka festiwali i rave’ów, miłośniczka techno i electro. Uwielbiam jedzenie, koty i konopie.

Justyna Walentynowicz

Źródła

Artykuł powstał z pomocą zaprzyjaźnionej z nami farmaceutki – Izabeli Nowickiej.

Dziękujemy.💚