Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy i kiedy marihuana może przestać być uważana za doping?

Czy szykuje się moment historyczny dla światowego sportu? WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) zbada, czy marihuana powinna znajdywać się na liście substancji niedozwolonych. Kiedy będzie możliwe spożywania konopi indyjskich będąc wyczynowym sportowcem?

Dyskwalifikacja oliimpijki dała do myślenia

Niedawna afera w związku z wykluczeniem Sha’Carri Richardson z Igrzysk Olimpijskich w Tokio przez wykrycie THC w jej organizmie przywróciła dyskusje na temat tego, czy marihuana powinna być traktowana jako doping. Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) podejmie się badań nad tą rośliną po raz kolejny. 

Po otrzymaniu wielu zapytań ze strony interesariuszy Komitet Wykonawczy zdecydował się poprzeć prośbę Grupy Doradczej Ekspertów, aby rozważyć status marihuany.

21-letnia sprinterka tłumaczyła się, że korzystała z marihuany, bo pomagała jej ona poradzić sobie ze śmiercią matki.

Niestety sprawa nie zostanie rozwiązana tak szybko. Badania odbędą się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, więc na ewentualne zmiany musimy jeszcze zaczekać. Niewątpliwie byłby to kolejny duży krok w zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej cannabis. Kolejny, bo w 2018 roku CBD przestał być uważany za doping. A, że w ogóle był to już inna, absurdalna sprawa. 

Mateusz Zbojna

Źródła:

1. www.sport.tvp.pl