Jak daleko zaszła propaganda przeciw konopiom? Tak daleko, że człowiek stosujący konopie na 2 nowotwory trafia za kratki.

Oprócz tego w podcaście o ustawach konopnych, Maroko czy Meksyku, ale także o tym, czy… Gandalf, a nawet sam Tolkien stosowali konopie. Serdecznie zapraszam do słuchania lub czytania!

Podoba Ci się to, co robię?

Wesprzyj Otwieramy Oczy!

Otwieramy Oczy to projekt stricte aktywistyczny. Żadna z platform, na której jestem nie pozwala mi zarabiać. Nie to zresztą jest moim priorytetem. Jest nim pomoc chorym, pokazywanie innowacyjnej drogi biznesowej ludziom, czy otwieranie oczu sceptykom. Często wyjeżdżam w celach aktywistycznych, realizuję projekty i wkładam w to wszystko mnóstwo czasu. Środki finansowe są mi potrzebne, żebym mógł po prostu dalej działać lub robić to jeszcze mocniej. Jeśli podoba Ci się to, co robię i korzystasz regularnie z moich materiałów, będę niesamowicie wdzięczny za pomoc w rozwoju Otwieramy Oczy, co jest jednoznaczne ze wzrostem świadomości społecznej.

 

Podcast do czytania

Podziękowania

Dzisiejszy odcinek chciałem rozpocząć od podziękowań. Dziękuję wszystkim patronom, dzięki którym udało mi się zakupić nowy sprzęt do nagrywania. Przez to, że udało mi się wymienić mikrofon na nowy – o wiele lepszy będziecie mogli słuchać podcastów w o wiele lepszej jakości. Wielkie podziękowania lecą także do Dominika – również patrona, który pomaga mi w realizacji dźwięku. W sieci znajdziecie go pod nazwą WodzuBeats.

Skazanie pacjenta

W tym miesiącu miał miejsce wyrok skazujący pacjenta – Pana Darka na karę więzienia. Pan Darek jest osoba, która cierpi na dwa nowotwory mózgu. Nigdy wcześniej nie był karany, nie miał związku z żadnymi innymi przestępstwami, ale niestety sąd wydał wyrok dla nas niekorzystny. Pan Darek – jeżeli prezydent Andrzej Duda nie zastosuje wobec niego ułaskawienia będzie musiał zostawić swoją żonę i dziecko, spakować się i udać do więzienia. W związku z tym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wolnych Konopi, która dotyczyła pokazania absurdu tej sytuacji oraz wniosku kierowanego do Prezydenta o ułaskwienie Pana Dariusza. Wy także taki wniosek możecie znaleźć w Internecie i wysłać do kancelarii Prezydenta drogą tradycyjną oraz mailową. 

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Na początku miesiąca miało miejsce spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Jedno z ostatnich spotkań przed złożeniem ustaw na rękę Marszałka Sejmu. Zespół potwierdził, że ustawy będą dotyczyły tego, by nie karać za ilość do 5g na użytek własny marihuany, podniesienia limitu THC w konopiach włóknistych oraz polskich upraw medycznej marihuany. Jeżeli nie jesteście w temacie ustaw konopnych to koniecznie musicie sprawdzić odcinek z przewodniczącą wyżej wymienionego zespołu – Beatą Maciejewską. Link znajdziecie tutaj. Już 20 kwietnia poznamy całkowitą treść przygotowanych ustaw.

Marcowe święta

7 marca – Dzień płatków śniadaniowych

Dla mnie płatki to wyjątkowa rzecz. Pierwsze co ruszam podczas gastrofazy to właśnie ten posiłek. Może nie koniecznie w tradycyjnym wydaniu z mlekiem, w mojej ulubionej wersji jem je z serkiem wiejskim. Jestem bardzo ciekawy co wy lubicie jeść by zwalczyć gastrofazę? Jestem pewny tego, że są to bardzo ciekawe wariacje potraw! 

15 marca – Dzień piekarzy i cukierników

Dlaczego to święto jest interesujące? A właśnie dlatego, że bardzo często konsumujemy konopie właśnie w różnego rodzaju wypiekach. Jest to jeden z najzdrowszych sposobów dostarczania kannabinoidów do ciała. Na ten temat rozmawiałem z prawdziwą skarbnicą wiedzy w tej dziedzinie – Gosią Szakułą. Link do tej rozmowy znajdziecie tutaj. Gosia podzieliła się tam wspaniały przepisem, który koniecznie musi zagościć w waszym dzienniczku z przepisami. 

 25 marca – Dzień czytania Tolkiena

Jest to bardzo ciekawe święto, ale co ma wspólnego z konopiami? Jak pewnie doskonale wiecie świat stworzony przez Tolkiena jest naprawdę bardzo rozbudowany. Wiele ludzi zastanawia się z czego ten pisarz czerpał tak wielką wenę do tworzenia tych wyśmienitych powieści. Bardzo możliwe, że choć trochę jest za to odpowiedzialna marihuana! Właśnie tak! Tolkien spożywał cannabis. Z resztą nie jest to jedyny pisarz, który zakumplował się z ziołem. Bardzo dużo jego kolegów po fachu też lubiło lub nadal lubi sobie popalać. Z bardziej znanych postaci to np. Stephen King, William Szekspir czy nawet nasz Wieszcz Narodowy – Adam Mickiewicz ponoć lubił konopny haj. 

Wieści zza granicy

Konopie do użytku medycznego zostaną zalegalizowane w Maroko! Niestety konopie do użytku rekreacyjnego cały czas zostają zakazane. Jest to dość absurdalna sytuacja bo przecież Maroko na całym świecie słynie z genialnego haszyszu – co sam mogę potwierdzić. Bardzo cieszy mnie informacja o medycznych uprawach konopi w Maroko i mam nadzieję, że Polska weźmie przykład z tego kraju.

Legalizacja marihuany w Meksyku! Tamtejszy parlament przegłosował legalizację zarówno rekreacyjną jak i medyczną marihuany. Od teraz będzie można posiadać tam do 28g konopi indyjskiej przy sobie oraz w jednym gospodarstwie domowym uprawiać do 8 krzaczków marihuany. Są to naprawdę bardzo sensowne ilości! Oprócz tego będzie można tworzyć stowarzyszenia konopne, w których można będzie uprawiać do 50 krzaków. Jakby w Polsce takie ilości zostały zalegalizowane to byłby to naprawdę dobre informacje zarówno dla użytkowników rekreacyjnych jak i dla pacjentów, którzy na codzień potrzebują sporych ilości marihuany, by walczyć ze swoimi schorzeniami. 

Zmiany w Otwieramy Oczy

 Mam dla was super informację. Od maja dodaje trzeci odcinek do rozkładu jazdy podcastu Otwieramy Oczy i tak zostaje już na stałe! Jeden z tych trzech odcinków będzie zawierał rozmowę z pacjentem medycznej marihuany. Będę chciał przedstawić wam problemy tych ludzi. Jeżeli jesteś pacjentem i chcesz opowiedzieć mi swoją historię to koniecznie zgłoś się za pomocą maila lub portali społecznościowych! Oprócz tego będę chciał poprawić wygląd mojej strony internetowej. Chciałbym, żeby wyglądała bardziej profesjonalne. Postaram się przy tym poprawić logo oraz wszelkiego rodzaju grafiki znajdujące się na stronie. Zmiany oczywiście związane są z większymi nakładami finansowymi więc jestem naprawdę bardzo, bardzo wdzięczny za każdą złotówkę wpłacaną przez Patronite.

Na dziś to już wszystko, zapraszam Cię do zaobserwowania tego podcast’u w aplikacji, w której mnie słuchasz, na Instagramie OtwieramyOczy, na Facebooku OtwieramyOczy oraz do wspierania mnie na Patronite. Wejdź na Patronite i sprawdź jakie nagrody czekają Cię za wpieranie mnie. Uwierz, że zwykła 5 robi wielką różnicę. Czytałeś 26 odcinek podcast’u Otwieramy Oczy, ja się nazywam Mateusz Zbojna. Dzięki za wytrzymanie do końca, cześć!

Odcinki o podobnej tematyce: