Początek tygodnia przyniósł ogromne wzrosty na amerykańskiej giełdzie NewConnect. Głównymi bohaterami są 2 firmy, w tym jedna polska. Producenci medycznej marihuany wydali komunikat, a największym echem odbiła się decyzja o zezwoleniu na prowadzenie hurtowego obrotu substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

Przedstawiciele polskiej branży konopnej mogą być usatysfakcjonowani wynikami

Spółki Cannabis Poland oraz Hemp&Health ogłosiły, że otrzymały zgodę na prowadzenie hurtowej sprzedaży substancji odurzających oraz i psychotropów. Koncesja została przyznana firmie THC Pharma, należącej do grupy kapitałowej Cannabis Poland i związanej z Hemp&Health.

Decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego, która obiegła branżę konopną, pozwala THC Pharma na rozszerzenie swojej działalności. To ważna informacja dla branży, bo obejmuje również medyczną marihuanę.

Cannabis Poland ma plan, aby do 2025 roku wprowadzić do oferty między innymi susz powyżej 0,3% THC, który będzie sprzedawany w aptekach. Ich akcje zyskały na początku tygodnia aż 40%!

Hemp&Health również odnotowało wzrost akcji – w tym przypadku o ponad 30%. Firma przypomniała, że dąży do uzyskania pozycji lidera globalnym rynku upraw konopi medycznych.

Euforia udzieliła się całej branży, bo inne firmy konopne z USA także zanotowały wzrosty – nawet do 12%. 

Akcje producentów marihuany

Poznajmy głównych bohaterów – Cannabis Poland i Hemp&Health

Cannabis Poland to firma, która przez 10 lat przeszła wiele zmian. Na początku była znana jako Ocean Media i działała w marketingu nieruchomości. Później jako Pixel Venture Capital inwestowała w gry komputerowe, aż wreszcie zmieniła branże i nazwę na Cannabis Poland, skupiając się na sprzedaży produktów konopnych.

Podobnie było z Hemp&Health (początkowo EBC Solicitors), która zmieniła branżę na konopną. Te przypadki pokazują, jak niektóre firmy dostosowują się do zmieniających się trendów na rynku.