Dziś kilka słów o legendarnym Doctor’s Choice czyli seedbanku, którego growerom nie trzeba przedstawiać. Wyjątkowy producent nasion oficjalnie wspierał XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023. A o tym co firmę wyróżnia i dlaczego szczególnie blisko im do Polski, dowiecie się z artykułu! 

Z tego artykułu dowiesz się :

O Doctor’s Choice

Doctor’s Choice to kanadyjska firma nasienna o polskich korzeniach. Jej założyciel, Sasha Przytyk, również znany jako Sasha the Joint Doctor, jest tą samą osobą, która wyhodowała pierwszego LOWRYDERA. A to wyjątkowy produkt, ponieważ jest pierwszą odmianą automatycznie kwitnącą. I pomyśleć, że powstała ponad 20 lat temu!

Nawiasem mówiąc, historia Sashy także zaczęła się w Polsce. Studiował uprawę konopi w Państwowym Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Prowadził tam projekt badawczy, który pomógł mu później wyhodować pierwszą odmianę automatycznie kwitnącą, czyli wyżej wspomnianego Lowrydera. 

Odmiana została nasycona doskonałą genetyką Santa Maria, odmianą znaną z obfitej produkcji żywicy, egzotycznego smaku i dużego wzrostu. Jest to hybryda Indica/Sativa pochodząca z Brazylii. 

przemarsz na XX Marszu Wyzwolenia Konopi

Czym jest Lowryder?

Lowryder ma ulepszone wytrzymałość, wydajność i smak, dzięki którym stał się tak popularny. Ta stabilna i zwarta odmiana dobrze radzi sobie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. To idealna odmiana dla hodowców, którym brakuje odpowiednich warunków, a którym zależy na jak najszybszym efekcie. Jednym z najmocniejszych punktów Lowrydera jest jego prostota— jest to naprawdę łatwa w uprawie odmiana, która poradzi sobie w każdych trudnych warunkach.

W trakcie swojej hodowli Joint Doctor nauczył się i prawdopodobnie wykorzystał prawie każdą technikę, aby osiągnąć wyróżniający efekt. Na początku jednak nie znał żadnej techniki. Zaczął więc od eksperymentowania w wynajmowanych pokojach.

Odmiany automatycznie kwitnące stanowią obecnie 60-70% całej sprzedaży nasion w Europie. Wszystko zaczęło się od Lowrydera. W późniejszym czasie powstały kolejne odmiany, które możecie z powodzeniem nabyć, oczywiście w celach kolekcjonerskich 😉

Doctor’s Choice promuje ideę jedności i wolności, a także nieograniczonej uprawy konopi. Dlatego nie tylko produkują wysokiej jakości nasiona konopi, ale także uczestniczą w różnych wydarzeniach, takich jak XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023. Spotkacie ich także na Kanaba Fest.

Mają nawet własną społeczność growerów – DC Family. Program lojalnościowy skupia wszystkie sektory społeczności konopi indyjskich: growerów, breederów, sklepy ze sprzętem do uprawy i sieci społecznościowe (fora itp.). Jeśli podzielasz ich stanowisko, że marihuana wnosi do naszego życia radość, zdrowie, kreatywność i niezależność, dołącz do programu DC Family.

warsztaty na XX Marszu Wyzwolenia Konopi

Na Doctor’s Choice zamówisz NAPRAWDĘ bezpiecznie

Jeżeli stresuje Cię zamawianie online, umówmy się, mimo wszystko dosyć wrażliwych produktów, to Doctor’s Choice wychodzi naprzeciw. U nich zamówisz swoje nasiona naprawdę BEZPIECZNIE. 

Po pierwsze, zamawiasz bez rejestracji. Możesz wygodnie złożyć zamówienie bez konieczności tworzenia konta, dzięki czemu Twoje dane nie będą długo przetwarzane. Co ciekawe, Doctor’s Choice oferuje opcję płacenia Bitcoinem. Ma to na celu zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa kupującego. 

Wszystko fajnie, pięknie, ale co z przesyłką? Tutaj też Doctor’s Choice ma rozwiązanie. Zapewniają poufność Twoich danych osobowych podczas wysyłki. Nie dołączają żadnych listów przewozowych do Twojego zamówienia, aby zachować Twoją anonimowość przez cały proces. 

Kupuj więc bez obaw na Doctor’s Choice, szczególnie, że teraz mają super promocję. Specjalnie na słoneczne dni, których w końcu mamy pod dostatkiem! Skorzystaj ze specjalnej promocji 1+1. Kup paczkę dowolnych nasion do końca sierpnia i zdobądź ten sam pakiet gratis. 

Jeżeli jednak wolisz zamawiać z Polski, albo chcesz wspierać lokalny biznes to zajrzyj do zaprzyjaźnionych nasionakraftowe.com, gdzie niebawem znajdziesz wybrane odmiany od Doctor’s Choice. 

Mądralińska, która ma zawsze dużo do powiedzenia. Absolwent dziwnego kierunku ekologiczno-ekonomicznego. W czasie wolnym ziołolecznictwo i sztuka. Plastyczna oczywiście. Jara ją też kosmos. Bardzo dużo empatii w jednym małym człowieku.

Pamela Rohner