Największe Targi Konopne w Polsce wracają już w maju! Siódma Edycja Kanaba Fest odbędzie się w dn. 6-7 maja w Katowicach. Niesamowita lokalizacja, jaką jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz masa zapowiedzianych atrakcji to przepis na wyjątkowe wydarzenie. 

Z tego artykułu dowiesz się :

Goście Strefy Edukacyjnej im. Jerzego Vetulaniego

Targi Kanaba Fest to już stały element konopnego kalendarza wydarzeń. Wyjątkowość tej imprezy polega na tym, że zmienia ona lokalizacje. Dzięki temu wiedza o konopiach dociera do mieszkańców całej Polski. Poprzednie edycje Kanaba Fest gościły w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, a teraz pora na serce Górnego Śląska. Katowice to od zawsze bardzo silna społeczność miłośników konopi a organizatorzy zadbali o to, by targi sprostały ich wymaganiom.

 Jako że jesteśmy portalem o charakterze edukacyjnym, to nie możemy zacząć od czegoś innego, niż od Strefy Edukacyjnej im. Jerzego Vetulaniego. Tym bardziej że za jej funkcjonowanie po raz kolejny odpowiada Mateusz Zbojna – założyciel oraz prezes Fundacji Otwieramy Oczy. W tym roku organizatorzy szczególny nacisk położyli na panele dyskusyjne. Ciekawie zapowiada się rozmowa Maćka Kowalskiego z radcą prawnym Klaudią Zadworną o tym, jak należy rozwiązywać problemy przedsiębiorców konopnych. Warto wyróżnić też omówienie dostępnych w polskich aptekach odmian konopi indyjskich, z którym zmierzą się Izabela Nowicka oraz Bartłomiej Zalewa. W niedzielę na gości czekają m.in. rozmowa Andrzeja Dołeckiego, Mateusz Kalinowskiego, Adama Stasiaka oraz Damiana Badowskiego o ustawodawstwie konopnym w Polsce. Każdy użytkownik konopi powinien jednak zobaczyć scenkę sytuacyjną z zatrzymania za posiadanie marihuany. Przeprowadzą ją były policjant Kamil Kaczorowski oraz Jakub Gajewski. Pełna lista wykładów i prelegentów znajduje się tutaj, z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

alergie sezonowe

Kanaba Cup

Workshopy to formuła, która z roku na rok staje się coraz większa. Będą one składały się z dwóch rodzajów aktywności. Przez cały czas trwania targów goście będą mogli przyglądać się, jak z konopi wyrabia się papier oraz beton. Dodatkowo będą odbywać się warsztaty, w czasie których nauczycie się skręcać idealnego jointa, zobaczycie, jak dmucha się szklane lufki, Olga Jabłońska (miligramy.pl) zapozna Was z konopną kuchnią a Mikołaj Rusin z WeedWeeka przeprowadzi Was przez świat waporyzacji. Dokładną rozpiskę zajęć znajdziecie tutaj.

Kanaba Cup to kolejna z atrakcji tegorocznej edycji targów. Branża konopna stale się rozwija, co przekłada się na poziom konopnej świadomości w społeczeństwie. Organizatorzy chcą za to podziękować, wręczając nagrody w aż czterech kategoriach! Zwycięzców w kategoriach Produkt Roku oraz Najlepszy Susz CBD/CBG wybierze wyspecjalizowane jury, z kolei laureatów w kategoriach Najlepsze Stoisko Kanaba Fest oraz Osobowość Branży Konopnej Roku wkaże publiczność targów. Każdy głos ma znaczenie, dlatego podczas targów koniecznie zagłosujcie oraz uargumentujcie swoje wybory. Za najciekawsze argumentacje przewidziane są nagrody od organizatorów!

   

  suplementacja CBD

  Najlepsze marki konopne

  Tyle atrakcji a my jeszcze nie dotarliśmy do przestrzeni wystawienniczej. Ponad 50 największych polskich i europejskich wystawców zadba o szczególną ofertę tego dnia. Takie firmy jak Canna czy Hesi to uznane firmy europejskie. Obok nich zameldują się polskie najważniejsze marki jak Kombinat Konopny, LiRoyal, Dr Ziółko, Growbox i wiele, wiele innych. Wśród wystawców pojawi się też dym.pl, który w zeszłym roku zdobył tytuł Najlepszego Stoiska Kanaba Fest, a w nagrodę otrzymali miejsce na tegorocznej edycji. Pełną listę wystawców znajdziecie tutaj. Akcesoria, susze, olejki, kosmetyki, jedzenie, ubrania…na targach znajdziecie przedsiębiorców, którzy zajmują się każdym aspektem wykorzystania konopi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

  Dla miłośników sztuki przygotowana jest wystawa obrazów i rysunków inspirowanych konopiami. A jak po tym wszystkim zgłodniejecie, to tuż przed wejściem będzie znajdywała się strefa Food Trucków. W jednym z nich będziecie mogli spróbować Hempeat – czyli zamiennika mięsa na bazie białek z ziaren konopi. Kanaba Fest to impreza dla całej rodziny. Zabierzcie swoje pociechy ze sobą, a w Kids Zone animatorki zadbają o to, by zapewnić im rozrywkę w sam dla nich.

  My już nie możemy się doczekać targów Kanaba Fest! W pobliżu sceny Strefy Edukacyjnej znajdziecie nasze stoisko, gdzie będziecie mogli się z nami spotkać oraz premierowo kupić gadżety sygnowane logiem Otwieramy Oczy!

  Jeśli Ty również chcesz pojawić się na Targach, to przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs! Wystarczy tylko, że dasz znać w komentarzu (pod artykułem lub na facebook’u), która z kanabowych atrakcji interesuje Cię najbardziej i dlaczego. Najlepsza argumentacja otrzyma od nas podwójną weekendową wejściówkę na targi. Rozwiązanie konkursu w środę 3 maja. Powodzenia i widzimy się na Kanaba Fest!

  Geek, miłośnik muzyki, pająków i konopi. Cierpiący na wieczny brak czasu i miejsca na nowe książki

  Wiktor Brzeziński