Z tego artykułu dowiesz się:

Od kilku dni zapowiadaliśmy Wam grube konopne info, przebieraliśmy nogami i wreszcie możemy Wam to oficjalnie ogłosić. Odpaliliśmy Fundację z Matą! Niedługo po zatrzymaniu Michała skontaktowaliśmy się z nim i od tego czasu zaczęliśmy przygotowania do powstania nowej inicjatywy na konopnej scenie – Fundacji 420.

20.04.2022 – zaczynamy nowy rozdział

20 kwietnia to ogólnoświatowe święto konopi. W Polsce nie było ono nigdy zbytnio celebrowane. Raczej skupialiśmy się na Marszu Wyzwolenia Konopi, które było takim naszym lokalnym świętem. W tym roku jednak Przemek Zawadzki wyszedł z inicjatywą zorganizowania obchodów tego dnia przez wspólne palenie jointów w Warszawie. Niestety, niesprzyjająca aura spowodowała, że musieliśmy je odwołać. Gwarantujemy jednak, że do pomysłu wrócimy. Mimo to wiemy, że ten dzień przejdzie do historii polskiej walki o zmianę prawa w kwestii konopi. A wszystko dzięki zaangażowaniu Maty i całej fundacyjnej ekipy.

Dziś w kioskach pojawiło się nowe wydanie Polityki, a na tylnej okładce umieszczono logo Fundacji oraz adres strony.  Zamieszczony na stronie zegar  odliczał czas do 16:20. Teraz możemy Wam powiedzieć więcej o nowym projekcie.

Fundacja 420

Fundacja 420

Jako Fundacja 420 zamierzamy rozpocząć publiczną debatę na temat depenalizacji konopi indysjkich w Polsce. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy nagłośnić historie i problemy milionów polskich użytkowników. Przypominamy, że Mata na własnej skórze przekonał się na czym polega absurd polskiego prawa w kwestii marihuany.

W działania Fundacji zamierzamy zaangażować jak najwięcej osób: aktywistów, artystów, naukowców, prawników. Widzieliśmy, jak szeroko komentowane były słowa Maty na gali Bestellery Empiku, gdzie zapowiedział walkę o depenalizację marihuany. Wiemy, że użytkownicy konopi znajdują się w każdej grupie wiekowej i zawodowej. Konopie łączą ludzi z całej Polski, z dużych miast i małych miasteczek. Chcemy mówić głosem tych wszystkich, którzy są ofiarami obecnego prawa.

Wiemy, jak ważna jest rzetelna wiedza, dlatego Fundacja będzie edukować użytkowników. Chcemy zwiększać świadomość społeczną na temat konopi oraz planujemy badania opinii społecznej.

Jako Otwieramy Oczy  uczestniczymy w procesie tworzenia Fundacji od samego początku. W jej zarządzie zasiada założyciel OO – Mateusz Zbojna. Nasza ekipa będzie odpowiedzialna za merytoryczny aspekt Fundacji. Każdy z nas jest zaangażowany w ten projekt w kwestiach naukowych, prawnych czy kreatywnych.

 

Mata

Zdjęcie dzięki uprzejmości JMS

Jak nas wspierać?

Działania Fundacji będą finansowanie z kilku źródeł. O dalszych planach będziemy Was informować na bieżąco. Jednak już dziś możecie pomóc w rozwoju tej inicjatywy.

Skoro za Fundacją stoi Mata to nie może obejść się bez muzyki. Dziś na Youtube i do serwisów stremingowych trafiły numery, z których dochód przeznaczony będzie na  działania Fundacji. Najprostszym sposobem wsparcia nas będzie po prostu słuchanie muzyki. Zapraszamy do odsłuchu!

Wszelkie bieżące informacje będziecie mogli znaleźć na naszej stronie i social mediach, a także na Instagramie Fundacji 420.

 

Z tego miejsca chcemy podziękować każdej osobie, która przyczyniła się do powstania i rozwoju tej inicjatywy. Wierzymy, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy a praca z Wami to czysta przyjemność.

Pamiętacie jak mówiliśmy, że 2022 będzie należał do konopi? Nie żartowaliśmy.

Geek, miłośnik muzyki, pająków i konopi. Cierpiący na wieczny brak czasu i miejsca na nowe książki
Wiktor Brzeziński