Minnesota wkracza na drogę naprawy przeszłości, podejmując kroki mające na celu rewizję wyroków skazujących za posiadanie marihuany. Ta decyzja jest przełomowa i odzwierciedla zmieniające się podejście do legalizacji konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych.

Z tego artykułu dowiesz się :

    • Czy Minnesota cofnie 60 000 wyroków skazujących za posiadanie marihuany?
    • Co na to inne stany w USA?
    • Sześciu na dziesięciu Amerykanów popiera zatarcie wyroków skazujących za posiadanie marihuany.

Sprawiedliwość na pierwszym miejscu – cofnięcie wyroków skazujących

W maju ubiegłego roku, gubernator Minnesota podpisał ustawę legalizującą rekreacyjną marihuanę, czyniąc z Minnesoty 23. stan, który zalegalizował konopie indyjskie dla dorosłych. Jednakże, w ramach dążenia do sprawiedliwości i zrozumienia konsekwencji prohibicji, władze stanu podjęły kolejny krok – chcą cofnąć ponad 60 000 wyroków skazujących za posiadanie marihuany.

wapozyczalnia
wapozyczalnia

Specjalny organ został powołany do rozpatrywania indywidualnych przypadków skazań. Na czele tej rady stoi Jim Rowader. Jest to inicjatywa zgodna z działaniami podejmowanymi w innych stanach, takich jak Massachusetts, gdzie każdy skazany za wykroczenie związane z marihuaną otrzymał całkowite ułaskawienie.

W ostatnich miesiącach podobne decyzje podejmowali gubernatorzy innych stanów, takich jak Kolorado, Nevada, Oregon, Illinois i Waszyngton. Liczba 100 000 osób, które zostały ułaskawione w tych stanach, podkreśla skalę problemu oraz chęć naprawienia niesprawiedliwości.

Opinia eksperta. Paul Armentano o konieczności zmian

Paul Armentano, zastępca dyrektora organizacji NORML, podkreśla, że nasze poczucie sprawiedliwości i zasady uczciwości wymagają szybkiej reakcji władz i sądów na błędy związane z kryminalizacją marihuany.

trichomy

Badania przeprowadzone przez YouGov pokazują, że sześciu na dziesięciu Amerykanów popiera zatarcie wyroków skazujących za posiadanie marihuany niezwiązanych z przemocą. To jasny sygnał zmiany społecznych postaw i przyjęcia bardziej pragmatycznego podejścia do kwestii legalizacji konopi.

Źródła

https://norml.org/