Z tego artykułu dowiesz się:

Wydawać by się mogło, że dopiero co widzieliśmy się w Centrum Praskim „Koneser”, jeszcze nie do końca wyszliśmy z tego targowego nastroju, a tu już szykujemy się do powrotu. Kolejna edycja Kanaba Fest już w dn.7-8 maja. Tym razem targi zagoszczą w gdańskim Plenum.

Kanaba fest

VI Edycja Kanaba Fest

Kanaba Fest to największe targi konopne w Polsce. W przeciągu dwóch dni kilka tysięcy gości sprawdza najświeższe trendy oraz technologie w branży. Każdy, kto jest zainteresowany jakimkolwiek aspektem konopnym, od upraw, przez przemysł, tekstylia, po kosmetyki i produkty spożywcze, znajdzie tutaj coś dla siebie. Wyjątkowość targów Kanaba Fest polega m.in. na tym, że każda edycja targów odbywa się w innym miejscu. W ten sposób organizatorzy chcą pokazywać lokalnym społecznościom potencjał, jaki jest w konopiach oraz odkłamywać utrwalone mity. Mimo różnych lokalizacji Kanaba cieszy się coraz większą popularnością i staje się obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu każdego cannafana. Bilety można kupić tutaj lub bezpośrednio na samych targach. Bilet jednodniowy to koszt 10 zł, a jeśli na targach zamierzasz spędzić cały weekend to bilet dwudniowy kosztuje 15 zł.

W tym roku Kanaba Fest odbędzie się w gdańskim Plenum. Znajduje się on w przemysłowym budynku w sercu gdańskiej Stoczni. Industrialny klimat miejsca wykorzystywany był już przy pokazach mody, festiwalach filmowych i wystawach. Plenum znajduje się przy ulicy Elektryków, czyli gdańskiej imprezowni, na której zabawa trwa do białego rana. Obok znajduje się również 100cznia. W obu tych miejscach zapach konopi nie jest nikomu obcy. Można też przy okazji udać się na krótki spacer do Stoczni Cesarskiej by obejrzeć instalację artystyczną z robotami w roli głównej. Taką miejscówką organizatorzy stawiają sobie naprawdę wysoko poprzeczkę przed kolejnymi edycjami.

Wioska konopna

Strefa Edukacyjna

Jak wspominałem, dla organizatorów bardzo ważna jest praca nad świadomością konopną lokalnych społeczności. W tym celu organizowana jest Strefa Edukacyjna. Jak przy poprzedniej edycji za jej prowadzenie będzie odpowiadał założyciel Otwieramy OczyMateusz Zbojna.

Co ważne – strefa edukacyjna jest darmowa. Sponsorem strefy edukacyjnej jest Medycyna CBD.

W trakcie dwóch dni odbędzie się 15 wykładów i paneli, a z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób zainteresowanych rolnictwem swoje wystąpienia przygotowali Maciej Kowalski oraz Jarosław Sachajko, Bogdan Jot przedstawi naukową analizę popularnych mitów konopnych. Izabela Baczewska zreferuje aktualny stan badań na temat terapii konopiami w leczeniu zaburzeń odżywiania. Ciekawie zapowiadają się panele Steliosa Alewrasa, Mieszka Turzyńskiego i Adama Stasiaka o procesach karnych pacjentów leczących się konopiami, oraz dyskusja Andrzeja Dołeckiego z Mateuszem Kalinowskim oraz Piotrem Liroym Marcem. Cały harmonogram Strefy Edukacyjnej znajdziecie tutaj.

Poza Izabelą swój wykłady będą mieli też inni członkowie naszej ekipy: Liliana Wiech wystąpi w panelu ze Steliosem Alewresem opowiadając o absurdach w procesach karnych, a Kamil Kaczorowski opowie o konopiach z perspektywy policjanta wydalonego ze służby za leczenie się marihuaną. Stanowisko Otwieramy Oczy będzie znajdowało się w pobliżu sceny Strefy Edukacyjnej więc po drodze koniecznie wpadnijcie się przywitać i pogadać.

 

W Strefie Edukacyjnej swoje wykłady będą mieli członkowie Otwieramy Oczy: Izabela Baczewka,Liliana Wiech i Kamil Kaczorowski, a za prowadzenie odpowiadał będzie Mateusz Zbojna.

Art Zone i Kanaba Cup

W pobliżu strefy edukacyjnej będą też mniejsze, ale nie mniej ciekawe strefy. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z wytwarzania cegieł czy papieru konopnego, będzie można uzyskać porady w strefie prawnej a Marek Klein z CannaLabs odpowie na wszelkie pytania dotyczące badań kannabinnoidów.

Jeśli konopie pobudzają artystyczną część Twojej duszy, to na Kanaba Fest zaspokoisz apetyt na sztukę. Planowane są bowiem trzy wystawy. Ines Ligatur i Pamela Roehner (kolejny członek OO) przedstawią swoje obrazy związane z tematyką okołokonoponą, a Breed Bros przedstawią fotografie konopi indyjskich, które znajdą się w ich ofercie.

Kanaba Fest to miejsce dla całych rodzin. Zabierz swoje dzieci na Kanabe i zostaw je w strefie dla dzieci, gdzie dzieci będą mogły nauczyć się np. plecenia konopnego sznurka. Ty w tym czasie zapoznaj się dobrze z ofertą wystawców i weź udział w Kanaba Cup.

Kanaba Cup jest to konkurs na najlepszego wystawcę. Każdy uczestnik będzie mógł oddać głos na stoisko, które mu się najbardziej podobało, które najdłużej go zatrzymało lub które było po prostu najciekawsze. Zwycięska marka otrzyma w nagrodę stoisko 4×4 na targach Kanaba Fest 2023, a wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody zasponsorowane przez Medycyna CBD.

Marihuana light

Jak widzicie, impreza zapowiada się naprawdę przednio i my już nie możemy się doczekać tych Targów. To z kim się widzimy na miejscu?

Kanaba Fest  2022

Miejsce: Plenum, ul. Doki 1/90b, wejście od ul. Elektryków

Data:  7-8.05.2022

Otwarcie: Sobota 11-19, niedziela 11-18

Bilety: 10 zł (jednodniowy), 15 zł (dwudniowy)

Geek, miłośnik muzyki, pająków i konopi. Cierpiący na wieczny brak czasu i miejsca na nowe książki

Wiktor Brzeziński