Sezon coraz bliżej, warto więc zacząć rozglądać się za tym, jakie nasiona marihuany w tym roku wybierzemy do naszej kolekcji. Niżej przedstawiamy nasze typy na nadchodzące miesiące zarówno na outdoor, jak i indoor.

Ten artykuł powstał przy współpracy ze sklepem SeedWeed, a dowiesz się z niego: 

Nasiona marihuany indoor

Nasiona marihuany indoor, czyli do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Oto nasz TOP na 2024:

SeedWeed
SeedWeed

Opium

Odmiana Opium to doskonała propozycja dla growerów, którzy preferują prowadzenie uprawy w warunkach indoor, choć outdoor także jest tu mile widziany. Produkt banku Divine Seeds idealnie sprawdza się w systemie hydroponicznym, choć równie dobrze rośnie w kokosie. Charakteryzuje się łatwością uprawy, wysoką wydajnością i szybkim tempem rozwoju.

To hybryda Sativy i Indici, zachwycająca swoim wyglądem. Już we wczesnych stadiach dojrzewania tworzą się gęste topy, które mogą się piętrzyć, tworząc imponujące, trichomowe szczyty. Odmiana doskonale sprawdza się w technice uprawy SOG dzięki korzystnemu stosunkowi topów do liści.

Odmiana dojrzewa stosunkowo szybko. W warunkach indoor potrzebuje zaledwie 60 dni od momentu wsadzenia nasiona marihuany do ziemi. Outdoor będzie gotowy w okolicach października. Warto zaznaczyć, że Opium cechuje się ogromną wydajnością. Pod lampami można uzyskać nawet do 450 g materiału na metr kwadratowy, podczas gdy na zewnątrz plon może przekroczyć 600 g na roślinę.

Nazwa tej odmiany nie jest przypadkowa. Opium faktycznie działa podobnie do klasycznego opiatu. Efekt wzbudzający następuje szybko, wprowadzając użytkownika w odmienny stan świadomości. Choć przeważa efekt umysłowy, może także wystąpić rozluźnienie całego ciała. Topki rośliny wydzielają przyjemny, kremowo-tropikalny aromat, a smak jest dominowany przez nuty owocowe.

Ta nagradzana odmiana, o zawartości THC wynoszącej od 15 do 18%, jest doskonałym wyborem dla użytkowników medycznych, którzy szukają skutecznego środka łagodzącego ból i pozwalającego na całkowite odprężenie.

Nasiona marihuany outdoor indoor

Big Bang

Big Bang holenderskiego to znana i popularna odmiana marihuany o przewadze indica (70%), ceniona szczególnie za swoje lecznicze właściwości.
Big Bang genetycznie spokrewniona jest z odmianami Skunk, Northern Light i El Niño. Jej rośliny są dość niskie, ale krzaczaste i mocno się rozgałęziają. Ma tendencje do rośnięcia wszerz raczej niż w górę. Z tego powodu idealnie nada się do uprawy ScroG. Pełen zestaw cennych kannabinoidów otrzymamy po 9 tygodniach w indoor lub pod koniec września w outdoor. Rośliny Big Bang mają niezwykle intensywny, słodki zapach.
Będąca w przewadze indica jest odpowiedzialna za relaksujące i uspokajające właściwości odmiany Big Bang. Uczucia towarzyszące to szczęście i błoga senność. Odmiana ma wielu oddanych fanów, o czym świadczą liczne nagrody, w tym 3. miejsce w High Times Cannabis Cup w 2000 r. Odmianę tę ceni się szczególnie za jej medyczne właściwości. W Holandii stanowi lek, przepisywany z polecenia lekarza jako zamiennik opiatów przy uśmierzaniu bólu oraz przy leczeniu objawów zaburzeń snu i łaknienia. Nasiona marihuany Big Bang zdecydowanie warto mieć w swojej kolekcji.

Nasiona marihuany outdoor

Nasiona marihuany outdoor, czyli uprawiane na świeżym powietrzu. Oto nasz faworyt na sezon 2024:

Pablo Escobar

OdmianaPablo Escobar (która, jak i poprzednio wymienione jest do nabycia w sklepie www.seedweed.pl) zasługuje na szczególną uwagę. Poszukując wysokiej jakości nasion marihuany outdoor, Pablo Escobar stanowi doskonałą opcję. Jego genotyp jest w pełni kolumbijski, wywodzący się z upraw konopi w przedgórzu Santa Maria, gdzie lokalna społeczność ma długą tradycję uprawy. Charakteryzuje się również imponującą zawartością THC. Nasiona żeńskie tej odmiany są wynikiem starannej selekcji przeprowadzonej przez Kolumbijczyków i naukowców, co czyni je idealnym wyborem zarówno dla celów rekreacyjnych, jak i medycznych.

Duże lepkie szyszki są pokryte warstwą błyszczących białych kryształków przypominających szron i emanują szlachetnym rodowodem. W growboxach można zebrać nawet do 0,7 kg na metr uprawy. Okres wegetacji trwa około 10 tygodni, co ostatecznie obdarowuje właściciela krzaka hojnie wysokiej jakości produktami. Pablo Escobar jest uniwersalny do uprawy rośliny. Nadaje się zarówno do uprawy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nawet początkujący hodowcy mogą go łatwo hodować, ponieważ odmiana ta jest całkowicie bezpretensjonalna i potrafi rosnąć wszędzie, dlatego też umieściliśmy Pablo w kategorii outdoor. Dorosłe rośliny są dość odporne na owady, a młode pędy początkowo wymagają bliskiej opieki. Pablo Escobar to wyjątkowy wybór na nasiona marihuany outdoor.

Dość istotną, a zarazem ciekawą informacją jest fakt, iż producent wyżej wymienionych nasion – Divine Seeds – daje 100% gwarancję na kiełkowanie nasion.

Przypominamy, że nasiona marihuany są produktem kolekcjonerskim. W Polsce uprawa tej rośliny jest (niestety) nielegalna.