Komitet Izby Reprezentantów Missouri jednomyślnie zatwierdził projekt ustawy legalizującej medyczne stosowanie psylocybiny przez weteranów wojskowych oraz finansowanie badań nad potencjałem terapeutycznym tego psychodeliku.

Z tego artykułu dowiesz się :

    • Co wprowadza nowa ustawa?
    • Jakie zmiany czekają weteranów?
    • Co można leczyć w ten sposób? 

Co wprowadzi nowa ustawa?

Komitet ds. Weteranów Izby Reprezentantów przyjął ustawę autorstwa Aarona McMullena we wtorek, z poprawkami, które wyrównują ją z wersją towarzyszącą w Senacie, która przeszła przez komisję w tamtej izbie w zeszłym tygodniu.

Zmieniony tekst ustawy wersji izbowej, która miała pierwsze przesłuchanie komisji w zeszłym miesiącu, nie został jeszcze opublikowany, ale wersja senacka, niedawno zmieniona, pozwoliłaby weteranom wojskowym, którzy mają co najmniej 21 lat i są zdiagnozowani z kwalifikującymi się stanami, takimi jak zespół stresu pourazowego (PTSD) lub zaburzenia uzależnień, na legalny dostęp do laboratoryjnie przetestowanej psylocybiny.

Aby otrzymać ochronę prawna w ramach ustawy, uczestnicy musieliby być zapisani lub ubiegać się o zapisanie się do badania z udziałem tego psychodeliku.

Istnieje również wiele wymogów dla pacjentów, którzy muszą dostarczyć Departamentowi Zdrowia Psychicznego stanu (DMH) informacje na temat ich diagnozy, osoby, która miałaby podać psylocybinę oraz inne szczegóły dotyczące miejsca i czasu sesji leczenia.

wapozyczalnia
wapozyczalnia

W czym pomoże psylocybina?

Psylocybina mogłaby być podawana przez maksymalnie jeden rok, przy czym ilość użytego psychodeliku w tym leczeniu byłaby ograniczona do 150 miligramów, chociaż kwalifikujący się pacjenci mogliby również uzyskać zgodę na kontynuację przez kolejne jednoroczne okresy.

Regulatorzy, lekarze i urzędnicy agencji stanowych mieliby również ochronę przed konsekwencjami prawny związanymi z działaniami legalnymi na mocy ustawy. Ustawa nakłada na DMH obowiązek finansowania badań nad potencjałem terapeutycznym psylocybiny.

Ustawa ta dodatkowo rozszerza prawo do próby w stanie, aby umożliwić osobom z życiowo zagrożonymi lub silnie upośledzającymi warunkami dostęp do eksperymentalnych substancji kontrolowanych, oprócz osób z chorobami terminalnymi, jak ma to miejsce obecnie. Ustawa ta usunęłaby również język zakazujący używania leków klasy I, co jest pierwszym krokiem w kierunku potencjalnego umożliwienia dostępu do innych substancji, takich jak dodatkowe psychodeliki.

Badania nad psylocybiną mogą być też teraz prowadzone przez instytucję szkolnictwa wyższego w tym stanie lub organizacje prowadzące badania kliniczne zatwierdzone przez Agencję Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych.

Ustawa czerpie z osobnej ustawy izbowej, która w ubiegłym roku została skierowana na posiedzenie tej izby, ale ostatecznie nie została uchwalona

Coraz więcej stanów podejmuje działania legislacyjne w zakresie reformy psychodelików w tej sesji, skupiając się na badaniach i dostępie terapeutycznym.

Na przykład panel legislacyjny Vermontu kontynuował w zeszłym tygodniu rozważanie projektu ustawy, który zalegalizowałby psylocybinę w stanie i utworzył grupę roboczą ds. dalszego regulowania psychodelików w celach terapeutycznych.

Również w zeszłym tygodniu Senat Arizony przyjął bipartyjną ustawę, która zalegalizowałaby centra usług psylocybinowych, w których ludzie mogliby otrzymać psychodelik w nadzorowanym medycznie środowisku.

Gubernator Nowego Meksyku niedawno poparł nowo uchwalone rozwiązanie, w którym żąda się od urzędników stanowych zbadanie potencjału terapeutycznego psylocybiny i zbadanie możliwości stworzenia ram regulacyjnych umożliwiających dostęp do tego psychodeliku.

Wspólny Komitet ds. Sądownictwa legislatury Connecticut złożył projekt ustawy w celu zdepenalizowania psylocybiny.

Senator z Illinois niedawno przedstawił projekt ustawy, który legalizowałby psylocybinę i umożliwiałby regulowany dostęp do centrów usługowych w stanie, gdzie dorośli mogliby korzystać z psychodeliku w nadzorowanym środowisku — z planami rozszerzenia programu o mezkaline, ibogainę i DMT.

Komisje Izby i Senatu Alaski rozważają ustawę, która utworzyłaby grupę zadaniową do zbadania sposobów licencjonowania i regulowania terapii wspomaganej psychodelikami w oczekiwaniu na ewentualną federalną legalizację substancji takich jak MDMA i psylocybina.

trichomy

Ustawodawcy w Hawajach nadal pracują nad projektem ustawy, który zapewniłby pewne prawne ochrony pacjentom korzystającym z terapii psylocybiną przy zatwierdzeniu leczenia przez profesjonalistę medycznego.

W Nowym Jorku legislatorzy również oświadczyli, że istnieje „realna szansa” na uchwalenie ustawy legalizującej terapię psylocybiną w stanie jeszcze w tym roku.

Komitet Izby Reprezentantów Indiany zatwierdził z kolei w zeszłym tygodniu projekt ustawy prowadzony przez Republikanina, który finansowałby badania kliniczne nad psylocybiną, a które już uzyskały pełne poparcie Senatu.

W Kalifornii bipartycyjni ustawodawcy niedawno przedstawili projekt ustawy, który legalizowałby centra usług psychodelicznych, gdzie dorośli powyżej 21. roku życia mieliby dostęp do psylocybiny, MDMA, meskaliny i DMT w nadzorowanym środowisku z wykwalifikowanymi opiekunami.

Komitet legislacyjny Nevady przeprowadził przesłuchanie z ekspertami i świadkami publicznymi w styczniu na temat potencjalnego terapeutycznego zastosowania substancji takich jak psylocybina. Przedstawiciele organów ścigania podzielili się również swoimi obawami dotyczącymi legalizacji, ale zauważono, że konieczne są pewne reformy, w tym możliwa zmiana klasyfikacji.

Gubernator Massachusetts niedawno poparł zeznania aktywistów, którzy opowiedzieli się za ustawą zorientowaną na weteranów. Projekt ten zakłada utworzenie grupy roboczej ds. psychodelików w celu zbadania potencjału terapeutycznego substancji takich jak psylocybina.

Wspólne wysiłki różnych stanów USA w kierunku reformy prawa dotyczącego psychodelików świadczą o rosnącym zainteresowaniu badaniami nad ich terapeutycznym zastosowaniem. W miarę rozwoju tych inicjatyw można spodziewać się dalszych zmian w przepisach dotyczących psychodelików w Stanach Zjednoczonych.

Źródła

marijuanamoment.com