Festiwal Wibracje i Strefa Konopi to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych samorozwojem. O jego licznych zaletach pisaliśmy już tutaj. Impreza zaczyna się za 2 dni, więc czas opowiedzieć trochę o tym po co właściwie tam jedziemy? Jak będzie wyglądać pierwsza Strefa Konopna na Festiwalu Wibracje? 

Z tego artykułu dowiesz się :

Strefa Konopi na Festiwalu Wibracje

Festiwal Wibracje zaczyna się już za 2 dni, co oznacza, że już zaraz czeka nas 5 pięknych, festiwalowych dni pełnych przeżyć. Nie jedziemy tam jednak czysto rozrywkowo. Oczywiście, mam skrytą nadzieję, że uda mi się odwiedzić wybrane wykłady czy warsztaty, ale jako Fundacja Otwieramy Oczy jedziemy tam niejako do pracy. 

Słowo praca brzmi jednak trochę złowrogo, kojarzy się z pieniędzmi, a my odwiedzamy Festiwal Wibracje z potrzeby realizacji naszej misji. Jest nią edukacja i budowanie świadomości konopnej. Idealną przestrzenią do tego wydaje się być Strefa Konopi, którą w tym roku sponsoruje Naturaya.  Strefa Konopi powstanie na Festiwalu Wibracje po raz pierwszy, a jak wiemy – pierwsze razy są najlepsze. Dlatego wpadajcie 😉

przemarsz na XX Marszu Wyzwolenia Konopi

Strefa Konopi Naturaya

Strefa Konopi na Festiwalu Wibracje to ukłon w stronę niezwykłej rośliny, jaką są konopie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z przeróżnych możliwości zastosowania konopi, a Strefa Konopi została zaaranżowana z myślą właśnie o tej różnorodności. 

Dlatego Fundację Otwieramy Oczy spotkanie nie tylko na stoisku czy na terenie festiwalu. Aż dwóch członków naszej Fundacji stanie przed Wami w roli prelegentów. Justyna Walentynowicz opowie Wam o historii konopi na świecie, a Mateusz Zbojna o tym, dlaczego konopie to roślina przeszłości i przyszłości. 

Ponadto wśród innych prelegentów jest również nasz przyjaciel Przemek Matuszewski, który pokaże Wam jak wytwarzać papier konopny. O potencjale konopi w medycynie holistycznej opowie Wam Paulina Janowicz. Z innych ciekawych warsztatów, Strefa Konopi oferuje poznanie tajników wytwarzania maści konopnej z Martyną Majewską, czy pozyskiwania wyciągów z konopi z niezastąpioną Gosią Szakułą. 

Poza stoiskami i wykładami czy warsztatami, Strefa Konopi ma jeszcze jeden as w rękawie. Bijemy wspólnie Rekord Galaktyki w siorbaniu CBD, co Wy na to? Szalona opcja, ale do wykonania! Za nietypowy pomysł odpowiada patron imprezy czyli Naturaya, także siorbmy na zdrowie! 

warsztaty na XX Marszu Wyzwolenia Konopi

Konopie i samorozwój

Konopie mogą wzbogacać nasze życie i wspierać nasz rozwój. To naturalny sposób na wyciszenie się, na połączenie z wnętrzem i poradzenie sobie z codziennym stresem. Odpowiednio dobrane preparaty konopne mogą wspomóc koncentrację, odporność, poprawić jakość snu. Najogólniej są takim „dobrym pomocnikiem” na drodze do realizowania naszych osobistych celów czy planów. 

Strefa Konopi na Festiwalu Wibracje oferuje kontakt ze specjalistami z branży konopnej, którzy znają tą roślinę dobrze i wiedzą jak ją wykorzystać, aby czerpać w pełni z jej potencjału. Konopie stosowane są w wielu terapiach, ale też od zawsze były obecne w życiu duchowym ludzi. Działają nie tylko na ciało, ale też na umysł. Warto jednak stosować je świadomie. Dlatego ta Strefa Konopi 😉 

Na miejscu dostaniecie też jakościowe produkty wybranych producentów konopi. Wśród nich będą olejki, książki, akcesoria do palenia, ubrania konopne i inne konopne dobroci. Napijecie się nawet najlepszego w mojej opinii konopnego piwka od Hemps Beer, a co lepiej smakuje na festiwalu? 

Festiwal Wibracje

Dla przypomnienia, Festiwal Wibracje to wyjątkowe miejsce zrzeszające wszystkich zainteresowanych samorozwojem w różnorodnym rozumieniu tego słowa. Na Festiwalu znajdziecie różne strefy tematyczne, w tym Strefę Konopi, Tantry, Umysłu czy Ziół. Dostępne dla Was są ciekawe warsztaty, wykłady i przestrzeń targowa. 

Na Festiwalu Wibracje odbędą się też unikalne koncerty, ale to nie jest festiwal typowo koncertowy. To miejsce, w którym macie możliwość spotkać się ze sobą samym, albo połączyć się z innymi. Zależy po co odwiedzasz to miejsce. 

Jestem pewna, że każdy uczestnik wróci z tego Festiwalu z niezapomnianymi, transformującymi wspomnieniami. My, jako Fundacja Otwieramy Oczy jesteśmy już podekscytowani nadchodzącymi dniami i nie możemy doczekać się spotkania z Wami! Nie macie jeszcze biletu? Nic straconego, ostatnie egzemplarze dostaniecie na stronie Wibracji

Mądralińska, która ma zawsze dużo do powiedzenia. Absolwent dziwnego kierunku ekologiczno-ekonomicznego. W czasie wolnym ziołolecznictwo i sztuka. Plastyczna oczywiście. Jara ją też kosmos. Bardzo dużo empatii w jednym małym człowieku.

Pamela Rohner